Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
Uszczelki klimatyzacji w Audi A4 B7
Witam Panowie czy ktos dysponuje numerami oryginału dla uszczelek klimatyzacji na przewody wchodzące do chłodnicy klimatyzacji. Będę wdzięczny za namiary bądź polecane zestawy. Dziękuje
-
Chłodnica do Audi A4 B7 1.8T
Panowie poaratujecie numerem oryginału chłodnicy wody do B7 1.8t quattro. WAUZZZ8E86A240172 Wysypała mi się etka a potrzebuje na już zamówić bo stara oryginalna zaczyna się pocić w końcu się należy wymiana po 18 latach. Ewentualnie numerem zamienników godnych polecenia Dziękuję z góry
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Poratuje ktoś numerami tarcz i klocków na tył pod zaciski 288mm, może być ferrodo, lub coś innego. Jak również jak pamiętacie numery zestawu prowadnic i osłon do tych zacisków to również będę wdzięczny za poratowanie numerami Dzięki wielkie
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Nie sam przód z tyłu mam ok. Tak mierzyłem i piasty i tarcze. Piasty ok pomiar wacha się od 0,00 do 0,01mm max natomiast tarcze dochodzą do 0,09mm. Wina może leżeć po mojej stronie gdyż obecne tarcze często ciepłe po trasie jeździłem na myjnie i myłem samochód łącznie z felgami. Więc to mogło być powodem
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Witam, Panowie, przeczytałem prawie cały wątek i im więcej informacji na dany temat, to człowiek ma mętlik w głowie, co kupić. Mianowicie potrzebuję zestawu tarcz i klocków 320mm. Swap hamulców robiłem jakieś 4 lata temu. Mimo iż moje tarcze i klocki są jeszcze w dobrym stanie to niestety przy hamowaniu ze 120 z większych prędkości czuć bicie. Wykonałem pomiar tarcz i Piast, i okazuje się, że tarcze są krzywe. Więc pytanie do was Co polecacie założyć, poszukuję czegoś w miarę rozsądnego, co dobrze hamowało, cena powiedzmy do 800-1000 zł, ale wiadomo, że im taniej, tym lepiej, chociaż na hamulcach się nie oszczędza. Mam już mętlik w głowie, co wybrać, Czy tarcze gładkie, czy nacinane, nawiercane, może jedno i drugie. Poszukuję zestawu takiego co po kilku tysiącach nie dostanie znów bicia. Pod uwagę biorę Ferrodo, textara, Rotingera, Zimmermann, Brembo. Jak już mam swojego faworyta to nagle na kolejnej stronie jest jakaś negatywna opinia. Macie jakieś sprawdzone zestawy tarcz i klocków będę wdzięczny za polecenia dziękuję i pozdrawiam.
-
Jaki termostat wybrać do 1.8T?
Dzięki wielkie
-
Jaki termostat wybrać do 1.8T?
Sorki że odgrzeję kotleta. Masz numer oringu lub wymiar jaki dawałeś. Bo też muszę kupić termostat a podobno ten oring w każdym termostacie jest za mały
-
Sprężyny
Tak wiem, widziałem dziękuję, i właśnie mi się nie zgadza bo sprężyn kategorii wagowej 10 są dwa typy numery. A mi po vinie dobrali kategorie 11. I nie wiem czy zakupić, te z kategorii 11 8E0511115FN Czy z 10 tylko które bo są dwa numery.
-
Sprężyny
Witam czy ktoś może sprawdzić według etki jaki numer sprężyn powinien być, na tył. Według wlepki wychodzi zawieszenie 1BE Kategoria wagowa tył 10 OYL Numer Vin Wauzzz8e86a240172 w sklepie sprawdzali i wychodzi 8E0511115FN ale dla mnie to kategoria 11 niestety brak oznaczeń na sprężynach Dziękuję z góry
-
Podłączenie przewodu do wskaźnika doładowania VFIZ
Witam Panowie Proszę o podpowiedź gdzie wpiąć przewód ciśnieniowy do dodatkowego czujnika doładowania, dokładnie chodzi mi o miejsce przy kolektorze, aby nie zakłócić pracy podciśnienia, 1,8t bfb. Swój typ mam jak i trojniki ale wole zapytać fachowców. Dziękuję za pomoc
-
Ile wam bierze oleju ? 163km
U mnie nic nie bierze na razie , auto mam od 9 miesięcy. Po zakupie micha czyszczona plus płukanka chociaż nie było potrzeby, ale szwed serwisował na mobilu w trybie longlife i wymieniał co 25 tys olej lub dwa lata. Na pierwszy rzut poszedł LM 5W40 po 3 tysiącach wymiana brak ubytku, później millers 5w30 aktualnie zrobione 3 tys również brak ubytku. Zobaczmy jak się będzie zbliżał do 10 tys. Płukankę stosuje profilaktycznie w każdym samochodzie przy każdej wymianie oleju.
-
Krown Polska - zabezpieczenia antykorozyjne, dyskusja
Panowie I Panie chciałbym rozpocząć dyskusje na temat zabezpieczenia podwozia tą metoda. Jako ze dość mocno inwestuje w swoja B7, była robiona pełna korekta lakieru i teflon, pomyślałem również o zabezpieczeniu podwozia przed zimą. Po rozeznaniu tematu jeśli chodzi o powłoki antykorozyjne, wiadomo u nas w kraju przeważnie stosuje się preparaty typu bitex itd. Nie mam nic przeciwko takiemu zabezpieczeniu ale wiem aby zostało poprawnie wykonane musza być spełnione pewne warunki, jakie wiadomo dokładne mycie, czyszczenie podwozia, odtłuszczanie. Dodatkowo wiadomo jak w naszym kraju jest z przykładaniem się do usług, aby szybciej zrobić i wziąć kasę i do widzenia, sam w obecnym miejscu przebywania nie mam warunków aby to zrobić po swojemu. Wiec zrezygnowałem z zabezpieczenia tą metoda, dodatkowo nie widzi mi się uwalony cały spód czarnym mazidłem. Trafiłem na ciekawą metodę stosowaną w Kanadzie USA od 20 lat a także od niedawna w UK na Litwie i w Rosji. W Polsce dość dużo hejtu jest co do tego zabezpieczenia, natomiast na forach zagranicznych produkt Krown T-40 jest bardzo chwalony. W dniu dzisiejszym podwozie zostało zabezpieczone metoda Krown http://krown.pl/pages/galeria I tu do was pytanie co sadzicie o tej metodzie.
-
Pęknięty przewód (foto+wideo)
Wymień kolanko plus zaworek za nim, a trójnik sprawdź czy jest szczelny. Dodatkowo wyczyściłbym wszystkie przewody odmy łącznie z metalowymi. Można to zrobić bez demontażu kolektora ale trzeba się trochę napocić. Dodatkowo pewnie ciężko będzie wyjąc kolanko z bloku bo się rozpadnie jest na oringu i dodatkowo jest mosiężna tuleja.
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
B7 a ok to mi się pomieszało z 288 na 312 zaciski są takie same i klocki tez, a na 320 już są inne dzięki za info
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
Dev pytanko Zmiana z 312 na 320 co do wymiany tarcza i jarzmo na pewno,klocki i zaciski raczej te same co 312 upewnij mnie czy się mylę. Na razie tylko pytam gdyż mam nówki sztuki, ale za jakiś czas trzeba pomyśleć nad mocniejszymi heblami po wirusie. Zakładać 320 czy iść w większy rozmiar, z góry dzięki za info
-
Czy ktoś z forum zajmuje się detalingiem
Sprawa załatwiona jak by ktoś potrzebował to polecam ceny naprawdę dobre, robota pierwsza klasa. https://www.facebook.com/mokigarage.waw/?fref=ts
-
Jaki uchwyt na telefon montowany w kratce nawiewu?
Ja posiadam coś takiego, sprawdza się wszystko też zależy od tego jak, szeroki i ciężki jest telefon, ale problemu nie ma zawsze trzyma https://www.teletorium.pl/uchwyt-samochodowy-setty-kratka/39182/?_merch&gclid=CJD0-amogtACFYLpcgodZ3wDkg
-
Kolizja A4 B6
Zapytam z ciekawości, co to za TU likwiduje szkode
-
Sezonowa konserwacja podwozia
System Krown bezbarwna tez się zastanawiam
-
[BFB] Gaśnie po wycięciu katalizatora- czy to normalne? / ROZWIĄZANY
Chyba cie w konia robi skoro z katem było ok to tym bardziej bez niego. Musiał by być dziwny zbieg okoliczności aby przepustnica się rozjechała, ale wszystko jest możliwe akumulator pewno rozłączał. A jak trzymasz go na obrotach to normalnie pracuje i reaguje na pedał gazu.
-
Jakie światła DRL wybrać ?
Z tego, co wiem i widziałem hella ma w swojej ofercie światła w kształcie tych z aukcji, które pokazałeś.
-
Jakie światła DRL wybrać ?
Jeśli chcesz już coś lepszego co sprosta twoim wymagania to szukaj świateł firm HELLA , OSRAM, PHILIPS
-
gdzie kupić skrzynie biegów?
http://www.skrzynie.com.pl/ Zaznacze że nie korzystałem z usług tej firmy ale słyszałem opinie dobre. dzwon pytaj
-
Czy ktoś z forum zajmuje się detalingiem
Może nie wszyscy tutaj zaglądają, No nic może ktoś w końcu się odezwie, a jak nie to skorzystam z jakiegoś studia reklamującego sie w sieci.
-
1.8t i quattro ?
Tak użyłem xado anticarbon. Wiem ze bfb jest przystosowany 95, ale na niej miałem cofanie zapłonów na wszystkich cylindrach wartości były od 5 nawet do 9. Po przejściu na vpower spadło do max 3. Po czyszczeniu komory i wymianie odmy i zaworka brak cofania wszystkie wartości na zero. Po programie również brak cofania zapłonu, ale cały czas jeżdżę na vpower. Nie chce tutaj zachwalać tego paliwa ale na pewno jest lepsze od zwykłej 95 po wstawieniu dp zamiast kata na pomiarze wyszło prawie 179 km, nie wiem czy sam kat tak odchamił auto, czy to tez zasługa paliwa. Nie miałem innych objawów poza cofaniem i nawet bym o tym nie wiedział gdyby nie logi przed programem.