Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pedał hamulca wpadajacy w podłogę


koszynek

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gwałtownego hamowania (sarna na drodze), pękł mi elastyczny przewód hamulcowy przy prawym kole.

Sarna i audi ocalało, szybka reakcja z ręcznym hamulcem, pozwoliła mi na wyjście z opresji.

Kupiłem nowy przewód hamulcowy i wymieniłem, odpowietrzyłem tylko prawą stronę, płyn nie wyciekł całkowicie. Niestety pojawił się problem z wpadającym pedałem hamulca na odpalonym silniku, czego wcześniej jakoś nie zauważyłem. Do układu dolałem płyn DOT-4, nie wiem co miałem zalene, wcześniej zalany płyn hamulcowy miał odcień zielonkawy, zaś DOT-4 ma barwę słomkowożółtą.

Nawet gdyby był zalany DOT-3 to i tak zmiesza się z DOT-4

Przeczytałem kilka dziwnych treści w necie, że tak ma być, że na uruchomionym silniku wciśnięty do oporu pedał hamulca będzie wpadał w podłogę, choć mnie to nie przekonuje.

Łudzę się, że to nie pompa hamulcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz wszystkie przewody i sprawdź jeszcze stan elastycznego przewodu w drugim przednim kole u mnie pękł jeden i jak go wymieniałem to zobaczyłem, że drugi jest w takim samym beznadziejnym stanie tylko jeszcze się nie rozpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś racje z drugiej strony też był już naderwany, oczywiście został wymieniony. Teraz pytanie do warsztatowców, czy da się odpowietrzyć układ "grawitacyjnie" odkręcając odpowietrzniki przy zaciskach, bez używania pedału hamulca. Widzę że zbiornik z płynem jest tylko nieznacznie wyżej od pompy ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...