Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stuk w zawieszeniu


refiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko 1,8 bez turbo.

Stuki pojawiają się gdy mamy poprzeczną nierówność na drodze( mam na myśli "odwrotny garb", zagłębienie).

Dźwięk sprawia wrażenie jakby coś było nie dokręcone. Ciężko mi to opisać.... :decayed: :decayed: :decayed:

Dodam, że w wahacze są ok, był sprawdzane.

pozdro

____________________

EDIT:

Dodam, że dźwięk dochodzi i z lewej i z prawej strony. okolice, wahaczy, amortyzatorów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u diagnosty (znajomego), po to aby sprawdził mi czy w prawy przód ma luzy( łupało przy ruszaniu). Oglądali zawieszenie pod kątem luzów, nigdzie nie było nawet najmniejszych. Do wymiany miałem poduszkę skrzyni biegów. Wahacze mają być ok. Zaraz po zakupie wymieniałem dwie sztuki. Dla mnie ten dźwięk który obecnie mnie irytuje po wjechaniu w poprzeczną koleinę, sprawia wrażenie jakby amortyzator był nie dokręcony albo coś w tym stylu. Jak dla mnie nie są to stuki z wahaczy, aczkolwiek mogę się mylić.

Ktoś podpowie jak sprawdzić te łożyska przy kielichach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe ze masz nie dokrecone tłoczysko amora.Jak sie wbijesz w jakies inne dziury słuszysz również takie samie odgłosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak słyszę o tych szarpakach i sprawdzaniu zawieszenia to aż mi się włos jeży na głowie. W końcu jak ktoś zginie przez ich opinię to zrobi się afera.

Jedyna poprawna metoda sprawdzenia zawieszenia to jest podnośnik i łapa.

Sprawdzić każdy wahacz i wtedy wszystko wychodzi.

Mi jak w ten sposób zdiagnozowali banan do wymiany to pojechałem na szarpak i szarpak go nie wykrył. Jednak jak go wyjąłem to tuleja była padnięta.

Ta tuleja na bananie potrafi się zdrowo tłuc na poprzecznych nierównościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak w ten sposób zdiagnozowali banan do wymiany to pojechałem na szarpak i szarpak go nie wykrył. Jednak jak go wyjąłem to tuleja była padnięta.

Ta tuleja na bananie potrafi się zdrowo tłuc na poprzecznych nierównościach...

ja niałem dokładnie to samo wczoraj miałem wymianę banana i końcówki drążka i cisza,mechanik też mi powiedział że jak podniósł auto do góry i ruszał kierownicą i kołem to nic nie było słychać dopiero po opuszczeniu znów zaczeły się piski.Na szczęscie już po kłopocie koszt wahacza i końcówki drążka z robocizną i ustawieniem geometrii 530 zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...