Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ten olej?


Gość Kiepas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Audi A4 1.9 TDI 95r. (automat). Od początku brał mi roszke oleju ale teraz musze wlewać mniej wiecej 200g-300g co tydzień nawet jak mało jeżdże. Silnik jest suchutki. Nigdzie nie widać wycieków. Co moze byc przyczyna takiego pozerania oleju?

Tygodniowo jeżdże ok 300km (100 na strasie reszte w mieście) ale jak przejade 150km to tyle samo oleju brakuje. Nie wierze zeby tyle brał. Mój ojciec na Citroena ZX 96r. 1.9 TD i nie bierze mu ani grama oleju. Zauważyłem że po regeneracji turbosprezarki bierze jeszcze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audi A4 1.9 TDI 95r. (automat). Od początku brał mi roszke oleju ale teraz musze wlewać mniej wiecej 200g-300g co tydzień nawet jak mało jeżdże. Silnik jest suchutki. Nigdzie nie widać wycieków. Co moze byc przyczyna takiego pozerania oleju?

Tygodniowo jeżdże ok 300km (100 na strasie reszte w mieście) ale jak przejade 150km to tyle samo oleju brakuje. Nie wierze zeby tyle brał. Mój ojciec na Citroena ZX 96r. 1.9 TD i nie bierze mu ani grama oleju. Zauważyłem że po regeneracji turbosprezarki bierze jeszcze wiecej.

Lejesz olej silnikowy czy Castrola ?

Jesli olej to problem moze byc uszczelniacz na ktoryms z zaworów. Jesli Castrol - wylej dziadostwow kanał i spróbuj z innym porzadnym oleum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopcić nie kopci wcale. Ale trzeba wykluczyć inne przyczyny.Gdzie znajdują się uszczelniacze na popychaczach i jaki jest mniej wiecej koszt wymiany na nowe.

Jesli chodzi o popychacze to sa one na zaworkach i tam musisz je dojzec :mrgreen: milej i owocnej pracy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejesz olej silnikowy czy Castrola ?
ejjj!! co masz do castrola??

Oj zacznie sie dyskusja. :twisted:

Ja slyszalem tylko same wady o Castrolu i dodac jeszcze, ze jest najbardziej podrabiany to u mnie go dyskwalifikuje. :mrgreen:

Golf IV mojego brata ciotecznego jezdzila od nowosci na Castrolu zalewanym w serwisie. Przy 130 tys turbina nadawala sie na szmelc. Mechanik powiedzial, ze po 300 tys lepiej wygladaja. Ale moze to nie tego byla przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o podrabianiu juz nie mowmy...wiadomo, ale jakies konkrety?? Ja do tej pory w benzyniakach lalem mobila i z roku na rok widzialem ze jest coraz gorszy

Golf IV mojego brata ciotecznego jezdzila od nowosci na Castrolu zalewanym w serwisie. Przy 130 tys turbina nadawala sie na szmelc. Mechanik powiedzial, ze po 300 tys lepiej wygladaja. Ale moze to nie tego byla przyczyna.

a moze zla sie znia obchodzil??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...wszechwiedzacy nie jestem i co do TDI to do Ciebie moge sie uczyc wiec powiedz mi, albo podaj jakies linki...

[ Dodano: 2006-06-29, 23:39 ]

a jak masz racje to zawsze moge zmienic...koszt niewielki, a o niunie dbac trzeba...PS. olej mam pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...wszechwiedzacy nie jestem i co do TDI to do Ciebie moge sie uczyc wiec powiedz mi, albo podaj jakies linki...

Generalnie sprawa wyglada tak, ze ostatnimi czasy Castrol popsuł sobie reputację , jest rozlewany w Polsce i podrabiany dość często. Coraz czestsze przypadki zgonow turbin czy innych elementow silnika po wspolpracy z Castrolem slychac na coraz wiekszej liczbie for, tudziez od mechanikow i znajomych. Sam osobiscie w B4 padlem ofiara Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...