Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana 1BA na MTS - prośba o opinie


QmaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów i proszę o opinię jak w temacie postu.

Otóż nadejszła... eee znaczy się nadszedł czas na remont zawieszenia w mojej niuńce - na razie wahacze są w przyzwoitym stanie (2 wymienione, reszta ok), ale amorki padły więc już prawie kupiłem zestaw (billstein) ale przyszło mi do głowy coś takiego:

http://www.moto.allegro.pl/item937889503_zawieszenie_sportowe_audi_a4_b5_40_40mm_od_mts.html

znaczy się żeby sobie przy okazji lekką glebę zafundować :wink4:

No i mam pytania:

1) czy taki zestaw wystarczy do uglebienia, czy jestem dopiero gdzieś w połowie albo na początku drogi (tzn. co bym jeszcze musiał ewentualnie dokupić)

2) cena mnie trochę mimo wszystko zastanawia - czy aby nie za mało (czy szlag nie trafi za chwilę - jeżdzę ok. 20-25 tkm na rok)

3) opony 205/55/16 myśle że nie powinno być problemu z szorowaniem asfaltu - czy po wymianie na 17 też bedzie ok (ewentualnej, bo jak pisałem gdzieś na forum na razie 17 mi nie leży z uwagi na drogi po których przeważnie jeżdze)

4) w związku z 3 - że komfort troche ucierpi to rzecz jasna, ale czy wahacze i reszta nie dostaną przez to zdrowo po :bicz3:

Z góry dzięki za opinie, sugestie etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz moją historię - może Ci pomoże: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t104074.0.html;highlight=mts

Co do opon do tego zawiasu, im większe tym lepiej - średnica koła taka sama, ale im większy profil, tym bardziej miękkie są, przez co większe prawdopodobieństwo szorowania asfaltu. W drodze do pracy mam jedno miejsce, gdzie latem przejeżdżałem 80 km/h (na 225/40/18) a zimą na 195/65/15 szoruję już przy 70 km/h - opona się bardziej ugina.

Co do wahaczy - po roku jazdy nie zauważyłem nadmiernego zużycia. Ponadto na takiej zawieszce automatycznie człowiek bardziej dziury omija, więc wahacze powinny mniej dostać po tyłku. W sumie pewnie wychodzi na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, pomimo sceptycznych :) uwag co niektórych Użytkowników jednak się zdecydowałem na zakup. Jak założę oczywiście poinformuję Kolegów.

Z uwagi na ilość informacji zawartych w odesłaniu do innego wątku proponuję temat do zamknięcia.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...