Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z obrotami i do tego kopci na wolnych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie mam taki problem. Odpalam samochod jest zimny czekam az skazówka sie rószy od temperatury czyli pokazuje 62stopnie, biore na luz i zaczynam powoli dodawac gazu az osiagnie 4.500 obrotów puszczam noge z gazu i jest wszystko ok ale jesli zrobie ta czynnosc wciskaja gaz do oporu i odpuszczam samochód zaczyna na wolnych obrotach telepac silnikiem oraz strasznie zaczyna kopci, w momecie dodawania gazu coraz bardziej kopci i telepie silnikiem. Do momentu az potrzymam go np okolo 2.5 tys obrotów zaczyna sie uspokajac i przestaje kopcic, albop pomaga zgaszenie i poczekanie tak okolo 1 min i jest ok do puki znowu nie wkrece go ostro naciskajac pedal do podlogi. i tak samo jest ze czasem dobrze przyspiesza na wszystkich biegacha a czasem łapie muła. Poruszalem juz temat na forum, podcisnienia wymienione egr dzis czyscilem ale to samo nadal. Pomocy co moze byc przyczyna sprawdze chetnie kazda opcje. Aha jesli np zaczynam ruszac czyli 1 gaz w podloge i pozniej 2 to samochod sie dlawi i nie jedzie trzeba wcisnac sprzeglo dac mu gazu do okolo 2-3tys i trzymac az sie uskopokoi silnik i przestanie kopcic i pozniej zaczyna norlanie jechac do momentu az nie zacznie sie mulic ale w tedy nie kopci

Link do mijego poprzedniego postu http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t113597.0.html;highlight=afn

Opublikowano

Ostatnio to mialem przy ruszaniu z 1 biegu zamulił sie i telepał myślałem ze pasek przeskoczył na popie ) .Dojechałem do domu i zostawiłem zrezygnowany na drugi dzień odpaliłem i było wszystko ok . Byłem kiedyś w diaktroniku w raszynie i chłopaki powiedzieli żę to czeste zjawisko w AFN sztanga turbiny sie zapieka.Wypsikali poruszali i na jakiś czas spokój

Opublikowano
  • Autor

u mnie sztanga chodzi lekko jak na odpalonym silniku podlacze podcisnienie od turbo to sztanga opada a jak podlacze to sie podnosi :(

Opublikowano

proponowałbym najpierw diagnozy przy pomocy vag'a.

Opublikowano
  • Autor

ciągle wyskakuje blad 519 czyli jak sie nie mylę cos z cisneinem w rurze rozgałęźnej

Opublikowano
  • Autor

Dzieki kolego ale ecu nie wiem co to jest i gdzie sie znajduje

Opublikowano

Dzieki kolego ale ecu nie wiem co to jest i gdzie sie znajduje

ECU to komputer sterujący twoim silnikiem i znajduje się po lewej stronie przy podszybiu pod maską w czarnej skrzynce.

Więcej nie będę się rozpisywał bo coś mi się wydaje, że pownieneś zacząć więcej czytać wstępnych info i to nie tylko w dziale diagnostyki VAG

Opublikowano
  • Autor

a to juz wiem tak sie zastanawiam czy to on bo tam tez dochodzi jakies podcisnienie, ale do srodka nie zagladalem jeszcze :) jak narazie samochod stoi na podwórku i pomyslalem ze trzeba sie wkoncu wziasc za niego :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.