Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zarysowany bok mojej A4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mnie też spotkało to nieszczęście i na placu koło domu przytarto mi bok. Mam sprawce więc będzie to naprawiane z jego OC-szkoda juz zgłoszona i wyceniona, niestety w warcie a jak sie dowiedziałem noma katowice nie chce naprawiać od warty bo mają z nimi ciąge problemy ze ściągalnością zapłaty. No ale zobaczymy co wyjdzie.

Przytarte są drzwi tylne prawe, listwa, do tego takie pionowe zadarcie więc bez klepania się nie obejdzie i przytarty rant nadkola.

http://img14.imageshack.us/gal.php?g=img6265zm.jpg

Jak myślicie naprawiać to w aso czy szukac lakiernika na własną rekę? Jeden zakład blacharsko-lakierniczy powiedział mi, że malowane będą całe drzwi, całe nadkole i do tego przednie drzwi plus wszystko bezbarwny żeby nie było widać. Czy Waszym zdaniem najlepiej tak to zrobić czy wziąść lakiernika który pomaluje najmniej jak to możliwe?

Pogoda była nienajlepsza więc nie dokłądnie to widać do tego odbija się krawężnik. Ale uszkodzenia zaznaczyłem i nic więcej nie ma z wyjatkiem tych oznaczonych miejsc. Reszta to zasługa pogody i padającego śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pomalować tylną ćwiartkę i tylne drzwi nie widzę potrzeby cieniowania przednich bo uszkodzenie jest wystarczająco od nich daleko, wpyłka na bazie zmieści się na tylnych. Jednak jeżeli lakiernik zaproponuje ci cieniowanie drzwi przednch to nie zaszkodzi. Kompletnie bezsensowne jest lakierowanie przedniego błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni błotnik nie ma być lakierowany.

Szukaj prywaciarza z dobra renoma - ja mam takiego tu w Krakowie. Facet robi za grosze w porownaniu do salonu a wszystko jest tip top.

Kumaty lakiernik zrobi lepiej niż salon i o wiele taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem oddaj tam gdzie uważasz, że będzie najlepiej a sposób, metodę naprawy pozostaw fachowcowi. Jak coś będzie nie tak to zawsze możesz reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zależy mi tylko na tym czy lepiej malować jaknajmniej czy pomalować niemalże cały bok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym zeby wypłacili mi kase a naprawiłbym sobie to na własna rękę.Idzie jeszcze na tym sporo zarobic :)

Wystarczy pomalować tylną ćwiartkę i tylne drzwi nie widzę potrzeby cieniowania przednich bo uszkodzenie jest wystarczająco od nich daleko, wpyłka na bazie zmieści się na tylnych. Jednak jeżeli lakiernik zaproponuje ci cieniowanie drzwi przednch to nie zaszkodzi. Kompletnie bezsensowne jest lakierowanie przedniego błotnika.

Na moje drzwi przednie będzie trzeba pomalować/wycieniować i to jest najlepsze rozwiązanie, nie ma co na siłę próbować sie zmieścić na tylnych drzwiach z wycieniowaniem, zarysowanie sięga za połowę drzwi tak więc po przepryskaniu podkładem okaże sie, ze na wycieniowanie zostaje nam 10 cm czyli tak naprawde nic :no: trzeba wejść na przednie drzwi i koniec :)

Tylnego błotnika nie trzeba całego malować lakierem ale to wszystko zależy od lakiernika. Ja osobiście nie chciałbym zeby było lakierowany cały błotnik, "zaprawka" wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 wyceniła warta. Lakiernik którego pytałem powiedział 500, a w aso to jak cos to bezgotówkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...