Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizja na kartę -- ktoś wie coś na ten temat?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś miał do czynienia z telewizja na kartę ?

na przykład taki zestaw z allegro :

http://www.allegro.pl/item944467974_telewizja_na_karte_mobilny_zestaw_czasza_35cm.html

tutaj czasza anteny ma tylko 35cm :mysli: czy to troche nie za mało ?

głównie chodzi mi czy taką telewizje można zabrać ze sobą do francji i tam oglądać polskie kanały

bo w tej aukcji napisane jest że można podróżowac po całej europie a w innej już że tylko na terenie Polski :angry:

O co tu chodzi?

Nie wiem też czy dekoder jest taki sam jak w zwykłej telewizji satelitarnej bo sprawdzałem i tam jest eurozłącze

ciekawe jak tutaj

Może ktos podpowie jak się ma sprawa z jakością obrazu takiej telewizji?

Ogólnie interesuje mnie każda informacja na ten temat

Pozdrawiam _Procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce kiepsko.... we Francji masz super sygnał... poszukaj sobie mapę pokrycia europy przez Hotbirda to zobaczysz o co mi chodzi...

a dekoder... zwykły od TNK... euro złącze i śmiga... poza doładowaniami jest parę darmowych kanałów

problem z tym "w Polsce" i "nie w Polsce" dotyczy aspektów prawnych... i tym się nie przejmuj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałeś znalazłem taką mapę pokrycia i wynika z niej że we francji sygnał jest bardzo dobry to fajnie

a wiesz może czy taki zestaw trzeba w jakikolwiek sposób konfigurowac ustawiac czy cos w tym stylu ?

Czy jest to banalnie proste mianowicie polega tylko na podłączeniu ze sobą wszystkich częsci zestawu potem do tV z Eurozłączem i powinno śmigać?

A i co to jest "TNK"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK = Telewizja Na Kartę

niestety z ustawieniem mogą być problemy... jest wiele sposobów (zgodnie ze słońcem, kompasem, czasem itp) ale mam nadzieję że ujęli któryś najprostszy w instrukcji obsługi... ogólnie powinno się używać kalkulatorów... tu masz taki z którego korzystałem http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html ... wpisujesz w nim swoją pozycję z GPS... zaznaczasz po prawej satkę... i masz kąt elewacji (ten w pionie)... mając te dane ustawiasz satkę (ma podziałkę na ten kąt na rusztowaniu/zaczepie) i kręcisz powolutku lewo/prawo... podglądając satelity ustawione w sąsiedztwie...

robisz to zawsze po znacznej zmianie pozycji (a będzie ich sporo jeśli objeżdżasz europę)

a podłączenie pod telewizor to banał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z aktywacją takiej telewizji?

Czy jak aktywuje ją w polsce, ustawię sobię na próbe w domu tak aby wszystko działało to potem mogę to wszystko włożyć do bagażnika i ustawiać ponownie we francji juz bez potrzeby aktywacji?

dzieki za link z tym ustawieniem ale szczerze dla mnie to kosmos

A mogłbyś jeszcze napisac czy reguluje się odbiór czaszą anteny czy konwerterem i co to jest ten konwerter?

Czyżby to ten element plastikowy na srodku czaszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z tej TV i wszystko ok!

Wszystkie informacje możesz znaleźć na http://telewizjanakarte.pl

Do odbioru nie musisz używać ich dekodera, wystarczy każdy, który obsługuje kartę TV w systemie conax, nawet polecam jakiś inny solidny bo te oferowane przez nich nie są za bardzo masywne, a pilot to wygląda jak zabawka!

Zalecana czasza wielkości 60-80cm, ja mam 70 i jest git.

Co do możliwości odbioru TV za granicą jest to tylko aspekt prawny. Po prostu operator nie ma podpisanej umowy z każdym poszczególnym krajem na udostępnianie sygnału, ale wątpię aby ktoś sie do Ciebie doczepił, że oglądasz sobie polskie kanały na terenie jego kraju!

Korzystałem już z tej TV na terenie Norwegii i wszystko ladnie hulało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z aktywacją takiej telewizji?

aktywujesz raz

Czy jak aktywuje ją w polsce, ustawię sobię na próbe w domu tak aby wszystko działało to potem mogę to wszystko włożyć do bagażnika i ustawiać ponownie we francji juz bez potrzeby aktywacji?

tak... ale azymut i elewację (czyli antenę) musisz ustawić...

dzieki za link z tym ustawieniem ale szczerze dla mnie to kosmos

to tak tylko wygląda...

A mogłbyś jeszcze napisac czy reguluje się odbiór czaszą anteny czy konwerterem i co to jest ten konwerter?

konwerter to urządzenie na pałąku... zbiera skupiające się fale z całej czaszy i przekazuje sygnał do tunera

wszystko się reguluje czaszą anteny... konwertera nie trzeba ustawiać... powinien być ustawiony odpowiedni "skręt" konwertera na daną satelitę ...ale możesz sobie darować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również w niemczech korzystamy z takiego czegoś (pod hamburgiem), w sumie to wszyscy na naszej wiosce z tego korzystają :good: abonament tani a programów wystarcza. Nawet bez abonamentu - tzn zależy kto co robi w niemczech :decayed: Bo jak ktoś ma zamiar siedziec cały dzień przed tv to... :wink4:[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 17:23_________________________________________________tylko że bez anteny to kosztuje 199zł. A antena podchodzi do tego każda satelitarna :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerb a ustawaiłeś antenę na Hot birda?

Bo z tego co sie dowiedziałem Tele na karte działa tylko na tej platformie

jesli nie to poprawcie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teego nie ustawiałem. Ale było ustawione na Hot Birda :good: a Kuzyn miał tą małą antene sat. to mu nie działały niektóre programy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie anteny nie jest skomplkowanym zabiegiem. troche anten ustawialem w zyciu za pomoca Sattelite Findera z allegro za 15 zl. wszystkie sygnal na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriu czyli radzisz kupić taki miernik sygnału i próbować z nim ustawiać?

Mogbyś tak na szybko wytłumaczyć w kilku słowach jak się to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyfrowypolsat.pl/obrazki/rozne/cyfrowy_polsat_montaz_zestawu_sat_instrukcja_01.pdf

Miernik wpinasz między konwerter a dekoder. włączasz, ustawiasz mniej więcej antene na południe. im sygnał generowany przez miernik głosniejszy tym lepszy sygnal z satelity. obserwujesz jednoczesnie moc i jakośc sygnalu w ustawieniach dekodera. pamietaj iz sygnal z satelity łapiesz w bardzo wąskim paśmie - także wystarczy delikatny ruch aby go stracic lub uzyskac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...