Jump to content
IGNORED

[B6 AVB] Wymiana kata po walniętej turbinie???

tomasz0031
 Share

Recommended Posts

Jakiś czes temu poszła mi turbina (uszkodzenie mechaniczne), nie nadawała się do regeneraji więc wstawiłem nowiutką garreta. No i jak walneło turbo, to jasna sprawa silnik zaczął spalać olej a co za tym idzie kat sie zapchał. Pojechałem do tłumikarza i chciałem wypróć środek katalizatora i wstawić przelot (tak jak wycztałem na tym forum) na co usłyszałem że w silnikach turbodoładowanych nie wolno robić przelotów bo cały czs będzie padać turbina. Oczywiście Pan mechanik zaproponował wstawienie nowego za 1500 PLN :confused4:

Jak to jest z tym katem i turbo. Jeźdi ktoś tak dłuższy czas? Troche wybuliłem na nową turbine i jakby coś znowu walneło to bym się chyba zapłakał.

Prosze o jakieś opinie. A może ktoś ma jakiegoś zaufanego i pewnego tłumikarza we WRO i mógłby polecić z czystym sumieniem?

Guest Murzyn

Kompletnie nie ma to pokrycia z rzeczywistoscia. Strumienica i owszem - moze powodowac cofki, wiec istnialoby realne zagrozenie.

Ja jezdze pol roku bez kata (15-20k km) i jest ok. Niektorzy pewnie jeszcze dluzej

ja też się nad tym zastanawiam ale widzę że tu nie ma się nad czym zastanawiać tylko ciąć i spawać... :decayed:Murzyn ale w takim razie wspawać rurkę zamiast kata czy wybebeszyć wstawić rurkę w środek i wspawać z powrotem (kata) ?? wiem że Zdeniu też lata bez kata (ale mi się zrymowało) zobaczymy co on powie (Lookier też w takim razie latał bez...)

Guest Murzyn

Ja tylko wybebeszylem od srodka - nic nie cialem, nic nie spawalem. Mam uraz do "kombinowania z wydechem. Ori to ori.

czyli nie wspawywałeś do środka kata rurki ?? to nie chodzi Ci teraz bardziej metalicznie ??

Heh może nie o :audi: ale mój tatko lata bez kata już ze dwa lata. Jakieś 30kkm

Silniczek to 2.0 Hdi w Pugu 406. I nic sie nie dzieje. Przynajmniej z turbo ;)