Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wasza ocena zestawu car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,proszę o pomoc w ocenie zestawu do mojej furmanki ,na elektrodzie koleś stwierdził ze ten głośnik sie nie nadaje przy mojej muzyce :mysli: słucham house i trance wiec raczej szybkie bity

Głośnik Infinity REF1260w 30cm

Moc ciągła 300W RMS

Moc muzyczna 1200W

Skuteczność 93dB

Pasmo przenoszenia 22Hz - 450Hz

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=950840830

Docelowo głośnik będzie wyciągnięty z pudla i będzie grał w obudowie z żywicy w miejscu nadkola :)

Może ktoś doradzi coś innego ?? mam zamiar wydać do 1000 zl

z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok ten głośniczek na szybkie bity da rade nic się nie martw kompletuj sprzęt i montuj będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz szybkości, to u tego burczybasa na pewno jej nie znajdziesz.

Poniżej tysiaka zrobiłbym ci np taki zestaw:

PB M-10 nowy

Signat Ram 3 mkII używka

Zestaw drutów z zasilaniem 21mm2

m-10 wrzucasz w 22l litry netto i pod signatem masz komplet; dynamikę, kontrolę i niezłe zejście (jak na closed).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz szybkości, to u tego burczybasa na pewno jej nie znajdziesz.

Poniżej tysiaka zrobiłbym ci np taki zestaw:

PB M-10 nowy

Signat Ram 3 mkII używka

Zestaw drutów z zasilaniem 21mm2

m-10 wrzucasz w 22l litry netto i pod signatem masz komplet; dynamikę, kontrolę i niezłe zejście (jak na closed).

właśnie się trochę naczytałem na temat głośników PowerBass i widzę same świetne opinie :) ,wiec raczej będę zmierzał w tym kierunku co proponujesz :) na allegro wyszukałem PowerBass M-12 ,różnica w cenie to tylko 50pln ,warto dołożyć ?? czy zostac przy M-10 i jeszcze jedno pytanie czy trzeba zastosowac kondensator przy tej mocy glosnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica pomiędzy m10 i m12 to powierzchnia membrany, a co za tym idzie, większa ilość dB jaką zdoła przepompować głośnik. W prostych słowach: M-12 zrobi większe zamieszanie. Czy straci na dynamice, ciężko mi powiedzieć, bo nie porównywałem bezpośrednio.

Z kondensatorem temat jest bardziej złożony. Na pewno wpięcie "kobucha" nie zaszkodzi. Czy coś poprawi? W teoretycznym założeniu tak. Ustabilizuje napięcie podczas zwiększonego poboru prądu przez wzmacniacz przy mocniejszym odkręceniu suba. Dzięki czemu mniej pod d..., dostanie np. akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jak masz dawac to chociaz 20 mm2... ten carpower ma teoretycznie dla 4 Ohm: 1 x 225 W... wiec spokojnie bez kondzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-12tke miałem w 29litrach, więc różnica jest jak widać spora, tym bardziej pod kątem rzeźbienia boczka.

Co do pieca, podałem ci powyżej. Druty, które mam w ofercie i naturalnie polecam to HW Energetic, Stinger, Sound Quest.

Po więcej szczegółów zapraszam na PW, gg lub @ żeby nie robić tu śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...