Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Różna głębokość bieżnika na osi napędzanej


TezFakt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ;):hi:

Sprawa dotyczy konkretnie A4 B6 2,5tdi Quattro, ale myślę ze model nie ma tutaj znaczenia.

Zmieniłem właśnie felgi (z oponami) z zimowych na letnie - 235/40/18 no i mam drobny problem. Otóż jedna z opon uległa uszkodzeniu, musiałem więc dokupić taką samą, z tym że trafiła mi się z bieżnikiem większym o ok 4-5mm niż ta na drugim kole na tej osi. Wszystko pięknie ładnie, tylko nie wiem czy to nie problem dla mechanizmu różnicowego, czy innych ustrojstw które tam siedzą ;). Dodatkowo dziwnie hałasują te opony (wcześniej nigdy nie jeździłem na tym zestawie - dostałem razem z autem - 4szt felg + 3szt opon od sprzedającego), mianowicie nie szumią, tylko wydają powtarzający sie - zależny od prędkości hałas (im szybciej -tym częstotliwość większa) przypominający obcieranie czegoś o coś. No i poradźcie co robić, martwić się tym czy dojeździć do końca sezonu ? :mysli:

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to w Q wymienia się 4 opony naraz, no co najmniej 2, nie jestem specem ale piszesz, że wymieniłeś na letnie to do końca sezonu mamy jakieś min 6 miesięcy więc myślę, że warto pomyśleć o tym :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar o tym pomyśleć, tylko muszę uzbierać trochę grosza :confused4:. Jeśli była by potrzeba, bo okazało by się że nie powinienem tak jeździć, kupiłbym na szybko jakieś 2 identyczne używki.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...