Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problemy z silnikiem 1,6


Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, piszę, bo w mojej A4 pojawił się problem z silnikiem, a tu gdzie jestem (Trim, Irlandia) ciężko o porządnego mechanika. Problem zaczął sie jakieś 2 tygodnie temu, jadąc po mieście, na nienagrzanym silniku, w momencie dodawania gazu silnik się dusił(powyżej 2 tyś. ok). Myślałem, że to paliwo, zatankowałem gdzie indziej, ale bez zmian-m kolej na świece i przewody - znowu któregoś razu przy nienagrzanym silniku zaczą się dusić, później mu przeszło. Oddałem do "mechanika" po kilku dniach samochód oddany, bez zmian, mówią że rozdzielacz zapłon. do wymiany, ale błędy to:

- hall sensor g40 (open circuit short with power 00515 )

- coolant temp. sensor g62 (not a pausible signal 16500)

- throttle adjust. (signal to high 00670)

- throtle position sensor (to high 16507).

Dziś przyjrzałem się rozdzielaczowi i kopułce i chyba ok..

Druga sprawa, że świece, które mi sprzedano to Beru 14FGH - 7DTURX, a wg. książki Sam naprawiam do silnika ADP winny być F 7LCTR

Wymieniać rozdzielacz, tak jak mówią, czy szukać dalej? Co sprawdzić?

Z góry dzieki za podpowiedzi :th:

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było cos takiego ost na forum i chlopcy doszli do wniosku ze to chyba normalne przy tym silniku :wink4:

Poprostu wiecej gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobne objawy błąd 16500 ale brak sygnału z czujnika temperatury może powodować złe dawkowanie paliwa. należy sprawdzić okablowanie dochodzące do czujnika ,auto może trudno zapalac jest na forum o tym,jeżeli chodzi o G40 to znajduje się on w aparacie zapłonowym ,należałoby sprawdzić czy nie jest uszkodzony mechanicznie, w ostateczności nalezałoby sprawdzić czy nie przeskoczył może pasek rozrządu np o jeden ząb np. z powodu awarii napinacza , powodzenia napisz jak to sie skończy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz napisał:"w ostateczności nalezałoby sprawdzić czy nie przeskoczył może pasek rozrządu np o jeden ząb np. z powodu awarii napinacza , powodzenia napisz jak to sie skończy !"to było u mnie problemem w aso wzieli 300zł za ustawienie zapłonu i rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat zaplonowy to ten pod kopułką rozdzielacza zapłonu?? No a co z tymi świecami? Efekt jest taki jakby podczas przyśpieszania miał "fale" wolniejszego i szybszego przyspieszania[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2007, 20:13 _________________________________________________Mój aparat zapłonowy ma oznaczenie 050905205AS. Czy mogę zastosować aparat o oznaczeniu 050 905 205 AR bo strona http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/1997/156/57/1758973/#1 niejednoznacznei to pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...