Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Swap B4 ABT -> AEB


saqem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Jestem użytkownikiem klubu audi80, mam pewien problem związany z Audi A4, dlatego też zawitałem do Was :tongue4:

Pozwolę sobie zacytować z forum, nie chce mi się wszystkiego przepisywać od nowa. Sprawa dotyczy immo, jakim kosztem i sposobem uruchomić nowy silnik w B4 [ AEB ] wyciągnięty od A4, omijając immo? Czy opcje które podali mi koledzy na forum są ostatecznością ?

Pozdrawiam Kamil

Witam, jutro jadę na złom kupić silnik 1.8T z A4 powypadkowego, audiczka dostała w bok i lekko w przód, chłodnica cała, silnik cały, wszystko gra, jest minimalnie opuszczony w dół, stan oleju Full, olej ku zdziwieniu czysty, auto ogólnie zadbane w środku i na zewnątrz, ładne oponki i fele. Właściciel życzy sobie 1300 zł za kompletny silnik bez chłodnicy i skrzyni biegów + 100 zł za kompletna elektrykę silnika. Kiedyś rozmawiałem z Farno i powiedział mi, że skrzynia od ABT pasuje do tego silnika, bo sam robił taką przekładkę, tyle, że oznaczenie mojej skrzyni jest do tej pory nie rozszyfrowane i nigdzie takowej nie znalazłem [ CVF] I teraz pytanie do Was, znawców tematu, bo oni silnik mi wyjmą sami, ale elektrykę, kompa muszę wykręcać sobie sam, co mam brać, co będzie potrzebne, gdzie tego szukać? brać dodatkowo chłodnice, czy kupować nową? a może ta od ABT będzie pasowała? Nie znam jeszcze oznaczenia silnika, auto jest z roku bodajże 98. lub 99, chyba z tymi nowszymi lampami z tyłu, sedan, silnik wizualnie też wygląda ładnie, niepozalewany w oleju, czysty, nigdzie nie cieknie. Jutro go biorę i będę wstawiał do swojej B4, dlatego chciałem dobrych porad, co mam brać i co się przyda. Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam.
Silnik kupiony, chłopaki już go wyciągnęli i czeka przykryty jutro na odbiór.

Pompa paliwa dokupiona.

Intercooler dokupiony.

Komputer silnika dokupiony.

Wszystkie węże i końcówka rury pasująca do kolektora wydechowego.

Obudowa od paska rozrządu górna pękła, jednak nie dotknęło paska, punkty na rozrządzie pasują idealnie, pasek nie przeskoczył. Pedał gazu jest na linkę. Jutro jeszcze wezmę miernik ciśnienia w silniku i podłączy się sam rozrusznik pod akumulator i sprawdzi czy trzyma równo ciśnienie na każdym tłoku w celu upewnienia się że żaden zawór nie jest wygięty. Szef złomu mówił, że jak ją właściciel przyprowadził to odpalał na szrocie i paliła normalnie.

Czy pompka paliwa pasuje do B4?

Czy brać prawą łapę i gumy ?

Czy pompa od wspomagania pasuje od ABT, czy brać od A4?

I jak to jest dokładnie z odłączeniem tego immo, kolega audi coś rozjaśnił ale dzisiaj w serwisie pytali właśnie o to, w celu ustalenia czy zdejmą immo w 5 minut przez vaga, czy będą wieźć to do wawy na zdjęcie w kosztach 400 zł.

Wszystkie przewody, wtyczki i złączki mam, panowie nic nie odcinali tak jak sobie życzyłem.

Oto kilka zdjęć przed wyjmowanie, jutro może pyknę więcej jak go przywiozę na chatę.

img0104kg.th.jpg

img0103kn.th.jpg

img0102n.th.jpg

img0100ns.th.jpg

img0099ei.th.jpg

img0098za.th.jpg

img0097t.th.jpg

img0096z.th.jpg

Chodziło mi o jego wyłączenie, jak najtańszy koszt, żeby odpalić silnik.

Oj pomyłka miałem napisać wyłączenie.

EDIT

Cytat:

jedz do dobrego elektryk samochodowego wyciagnie ci twoja plytke z immo i wlutuje swoja koszt ok 300zl [...]

http://www.a4-klub.pl/smf...;highlight=immo

Cytat:

Lub wyłączenie immo w ECU. Koszt 400-600 PLN w zależnosci od miasta. Pozdrawiam

http://www.a4-klub.pl/smf...ml;highlight=wyłączenie+immo

Czyli wychodzi że można zrobić off przez software jak i hardware. A to 100-200zł to chyba koszt doprogramowania innego transpondera do immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednym z tańszych zabiegów będzie kupno emulatora immo i zamontowanie go.

http://www.elektronika.renado.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=12&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=3&lang=pl

Jak byś mieszkał na śląsku to moglibyśmy spróbować usunąć to immo z ECU bo mam odpowiedni wsad i programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...