Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziurka w skórze jak to naprawić? fotka. konserwacja skóry???


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka przedstawia dziurke w skórze jak ją naprawić? idzie ją zszyć???

f0905121f319a6fcmed.jpg

mam jeszcze jedno małe pytanko czy skórzaną tapicerke należy konserwować?? jeźeli tak na czym coś takiego polega????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego załamie cię ale nie ma na takie coś jakiegoś patentu :no: ale dla pewności podjedz do jakiegoś tapicera bo moze akurat maja jakieś sposoby na takie cos albo chociaż zrobi cos z tym zeby dziurka sie nie powiększała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chyba ta dziurak jest na laczeniu wiec jedz do tapicera obszyje dziurke w kolo (wokol dziury pusci scieg) i dziurka nie bedzie sie powiekszac :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy od skór zrobią to bez problemu, szpachla, farba i gotowe,

:blink: :blink: :blink: szpachla?

widze ze chyba ta dziurak jest na laczeniu wiec jedz do tapicera obszyje dziurke w kolo (wokol dziury pusci scieg) i dziurka nie bedzie sie powiekszac :cool1:

Dokładnie :good: Tapicerzy mają na to na pewno jakieś sposoby, jedz z tym jak najszybciej zeby sie ta dziurka nie powiększyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest cos takiego jak szpachla do skory :)

dziurka nie jest duza- ja bym rozebral kawalek siedziska, od wewnatrz podkleil kawalkiem miekkiej skory a z zewnatrz szpachla i farba do skory - w takim miejscu powinno wytrzymac dosyc dlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) dzięki koledzy bede myslał z tym :) podjade do tapicera zobaczymy co powi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tapicer będzie chciał wymienić element (co będzie paskudnie wyglądać) musisz znaleźć fachowca od naprawy i regeneracji skór oni się na tym znają. Jeden którego znam wykonywał również usługi po salonach meblowych i samochodowych, naprawiał uszkodzone skóry w nowych autach(łącznie z Porsche) :shocked: i meblach :gwizdanie: ( i kup potem takie auto :wallbash: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ta dziurka jest prawie niewidoczna ale chcialbym ja zrobić zeby się nie powiekszała... bo sam nic z tym nie zrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie byłem bo nie miałem nawet zbytnio kiedy i gdzie jechać. [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2010, 21:58_________________________________________________panowie powiedzcie czy skóre sie konserwuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He :)

Skóry sie nie konserwuje - ona konserwuje sie sama od promieni słonecznych oraz od spodni i kurtki które ja wycieraja codziennie :)

Na alledrogo jest cała masa środków do konserwacji skóry . Nawet zwykła pasta kiwi w gąbce da efekt . Sam raz na 2 -3 miesiace w salonie u siebie konserwuje kpl foteli i kanapke :)

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie byłem bo nie miałem nawet zbytnio kiedy i gdzie jechać. [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2010, 21:58_________________________________________________panowie powiedzcie czy skóre sie konserwuje??

Oczywiście, że skórę się konserwuje.

Jak ojciec robił w reichu przy autach, to mieli tam specjalną pastę do skór. U nas może być z takową problem (chociaż wiele rzeczy, o których kiedyś nikt u nas nie słyszał, zaczęło się pokazywać i jest bez problemu dostępne np.smar miedziowy, czy klej do nakrętek i śrubek itp.). Jak mi się uda to spróbuje umieścić nazwę lub zdjęcie, bo jak mi się dobrze kojarzy to jedną tubkę przywiózł kiedyś ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie byłem bo nie miałem nawet zbytnio kiedy i gdzie jechać. [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2010, 21:58_________________________________________________panowie powiedzcie czy skóre sie konserwuje??

Oczywiście, że skórę się konserwuje.

Jak ojciec robił w reichu przy autach, to mieli tam specjalną pastę do skór. U nas może być z takową problem (chociaż wiele rzeczy, o których kiedyś nikt u nas nie słyszał, zaczęło się pokazywać i jest bez problemu dostępne np.smar miedziowy, czy klej do nakrętek i śrubek itp.). Jak mi się uda to spróbuje umieścić nazwę lub zdjęcie, bo jak mi się dobrze kojarzy to jedną tubkę przywiózł kiedyś ze sobą.

nie wierze przeciez teraz jest pelno i to naprawde roznych srodkow do konserwacji skor :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że są. Tylko na ile skuteczne?

Niestety nie miałem okazji żadnej wypróbować, bo mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli chodzi o dziurę, da się. Miejsce trochę niefortunne, ale jak się przyłożysz to naprawa będzie trwała.

Obejrzyjcie sobie film:

W skrócie: przygotować powierzchnie podkleić, ubytek wypełnić płynną skórą, zamaskować uszkodzenie farbą.

Jeśli chodzi o środki konserwujące, to naprawdę warto. Na co dzień zajmuje się skórą i dziennie widzę po kilkanaście przypadków uszkodzonych skór.

W samochodach najczęstsze uszkodzenia to wytarcia boczków fotela kierowcy.

Wygląda to mniej więcej tak:

KFZ_Freshbeispiel004.jpgKFZ_Freshbeispiel002.jpg

KFZ_Freshbeispiel003.jpgKFZ_Freshbeispiel001.jpg

Z czasem tak:

KFZ_FreshFluessigleder001.jpgKFZ_Freshbeispiel006.jpg

KFZ_FreshFluessigleder002.jpgKFZ_Teilaustausch001.jpg

Bez dobrego impregnatu na polimerach wyciera się wykończenie, a następnie farba.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...