Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] strzały podczas ruszania


jarek1971

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja sekwencyjna, czy II-giej generacji?? Jeżeli masz wystrzały, to jedź szybko do gazownika, bo silniczek nie będzie wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zwykła ale ma elektronike sekwencyjna,byłem u gazownika,kable dobre,świece dobre,filtr powietrza dobry,jaka moze byc jeszcze przyczyna bo gazownik na obecną chwile jest bezradny[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2007, 10:13 _________________________________________________lewego powietrza również naie dostaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zwykła ale ma elektronike sekwencyjna

Hehe, albo zwykła, albo sekwencyjna :decayed: Pisze Ci może na "komputerku" od gazu "Lambda Control System", albo coś podobnego?? Niech gaziarz podreguluje parownik. Podłącz samochód, pod VAGa, czy nie wyskoczyły jakieś błędy... Na koniec zaznacz w profilu, że masz instalację LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie samochodu miałem zwykłą instalke stag 50,gaziarz zmienił mi samą elektronikę własnie Lambda Control System.Podłączał VAG do instalki ale nic nie wykazało.czy mam również podłączyc pod VAG ten w kostce w popielniczce czy chodziło ci o ten od gazu,a co sądzisz o cewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam również podłączyc pod VAG ten w kostce w popielniczce

Tak, podłącz właśnie tam. VAG jest tylko w samochodach grupy VAG (m.in. VW/Audi/Seat/Skoda) :> Przy instalacji LPG to nie nazywa się VAG ;)

gaziarz zmienił mi samą elektronikę własnie Lambda Control System.

Rozumiem, że teraz masz Lambda Control System?? Jest to jak wyżej wspomniałem instalacja II-giej generacji.

co sądzisz o cewce?

Na razie podłącz VAGa, później będziemy się głowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,dokładnie to nazywa sie Lambda System Bingo S-34[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2007, 18:24 _________________________________________________VAG nie wskazał żadnej usterki,jedynie to troche słabsze wskazania przepływomierza,zaadaptowałem przepustnice,dalej strzela.[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 10:52 _________________________________________________Szarpie również podczas ruszania na benzynie,strzela iszarpie przede wszystkim podczas ruszania pod góre kiedy trzeba dodac więcej gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro strzela, to znaczy, że mieszanka gazu jest zbyt uboga. Powiedz gaziarzowi, żeby zwiększył dawkę LPG, niech sprawdzi jeszcze, jakie wartości podaje sonda Lambda. Jeżeli to nic nie da, to wymień filtr powietrza silnika i przewody przy świecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda jest idealna,tak pokazuje VAG,filtr powietrza czysty,kable wczoraj wymieniłem na próbe i dalej strzela.Jutro mam miec przepływomierz na podmianę i zobaczymy.[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 17:56 _________________________________________________Gdzie w Krakowie dobry gaziarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam ze po wymianie przeplywomierza bedzie jak reka odjal... Mój Brat Miał to w Audi 90 Coupe.. Przeplywka tak strzelala ze na Masce widac bylo Wypukłosc od Niej... Dzialo sie to przy ruszaniu i przy redukowaniu na nizszy Bieg... Przeplywomierz robił złą dawke Gazu z Powietrzem i i strzelalo... PozdR :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strzałów mogła uszkodzić się przepływka...[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 22:10 _________________________________________________Odczytaj wartości przepływomierza na biegu jałowym VAGiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam miec przepływke na podmiane tak że wszystko sie wyjaśni.[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 22:21 _________________________________________________Myśle że to przepływka bo na benzynie podczas mocniejszego ruszania mocno szarpie.

[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2007, 22:23 _________________________________________________Niestety podmieniłem przepływkę oraz cewkę,nic z tego dalej strzela na gazie a na benzynie szarpie,na VAG nie ma żadnych błędów.Wątek elektroniczny już sie wyczerpał muszę gdzieś szukac w mechanicznym,myślę że to jest jakaś bzdura ale ciężko ją znaleźc.[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2007, 18:19 _________________________________________________Przepływomierz na VAG przy max gazie pokazuje max 95 czegoś tam.[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2007, 18:23 _________________________________________________Może ma ktośjeszcze jakiś pomysł co sie mogło stac? mogę tylko dodac że na zimnym silniku na benzynie chodzi dobrze a na gaz boje sie przełączac bo te strzały nie są zbyt przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mieszanka była przez to uboga (więcej powietrza niż gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,nigdy zbyt pochopnie nie wymieniajcie części bo to może drogo kosztowac i nie przynieśc efektu,często mechanikom nie chce sie sprawdzac dokładnie tylko od razu wymieniają a to kable a to świece przepływki itp.i z nas doją kase.Mój mechanik był cierpliwy,załatwiał mi części na podmianę a nie na wymianę,dlatego jedyny bkoszt jaki poniosłem to wymiana świec.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...