Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Małe pytanie co do akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam takie pytanie. Jeśli akumulator już siada i ledwo kręci rozrusznikiem i ciężko się odpala samochód (ale odpala całe szczęście) to czy może coś się popsuć w mojej a4?? czy po prostu to nie ma znaczenia i po pewnym czasie nie odpali bo po prostu padnie akumulator całkiem a nie nic innego?

Opublikowano

Nawywala tyle błędów, że dojdzie do tego, że będzie coś nie tak z silnikiem tudzież innymi rzeczami w aucie. Audi to nie maluch, że można katować go na wywalonym akumulatorze !!!

Opublikowano
  • Autor

No tak ale ja mam wersje bez fisa i jak juz uruchomie go to wszystko mi działa idealnie tylko licznik sie resetuje ale żadne kontrolki nie wariują. a moge prosić o większą iloś komentarzy? a akumulator wymienie w ciągu tygodnia tylko pytam bo nie wiem czy do tej pory moge jeździć.

Opublikowano

Co ma FIS do komputera który steruje całością? Jeżeli jeszcze jeździ to Twoja decyzja co dalej ale po wymianie należałoby go podłączyć do VAG-a

Opublikowano

Moim zdaniem nic się nie powinno stać, spadek napięcia nie powinien uszkodzić elektroniki (może się jedynie coś zresetować tak jak licznik), ale kluczowe informacje nie są gubione wraz ze spadkiem napięcie (lub odłączeniem akumulatora), bo tak nie może być (bo po wymianie akumulatora musiałbyś programować wszystko od początku - bez sensu).

Opublikowano

kolego u mnie w zimie podczas odpalanie znikały wszystkie kontrolki gasł licznik i nie miało to żadnego wpływu na auto wiec masz ten sam silnik troszkę starsza budę i radze sie nie przejmować, kolega pisał że to nie maluch może i racja ale za to troszke szybszy traktor :gwizdanie:

Opublikowano

Nikt nie pisze o uszkodzeniu elektroniki ale przez spadki napięć wywala masę błędów, które skutkują innymi dolegliwościami, które mogą się pojawić. I mogę się założyć, że po podłączeniu VAG-a wywali mu masę błędów.

Opublikowano

u mnie brak błędów było :gwizdanie:

ale jak by co ma u mnie kasowanie gratis :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Aha no to dziękuje panowie :hi: jak by coś się działo to będe pisał ale też tak myślałem jak inni że raczej nic nie powinno być :) wkońcu kupując Audi wiedziałem że kupuje dobre auto :> Pozdrawiam

Opublikowano

Nikt nie pisze o uszkodzeniu elektroniki ale przez spadki napięć wywala masę błędów, które skutkują innymi dolegliwościami, które mogą się pojawić. I mogę się założyć, że po podłączeniu VAG-a wywali mu masę błędów.

No to co jak wywali błąd, błędy będą spowodowane brakiem napięcia które za chwilkę powróci. Tylko tyle że zostanie on zapisany (co nie wpływa na pracę autka) i można go w każdej chwili usunąć.

A pozatym:

u mnie brak błędów było :gwizdanie:

ale jak by co ma u mnie kasowanie gratis :decayed:

Wątpię żeby pojawiły się błędy, bo większość B5 nie wywala błędu spowodowanych brakiem zasilania (mój też był chechłany na rozładowanym akumulatorze i również nie było żadnych błędów, co mnie troszkę zdziwiło, bo myślałem że będzie coś o słabym akumulatorze, a tu kompletnie nic)

Opublikowano

A w ekstremalnych warunkach prowadzi do uszkodzenia sterownika poduszek. :wink4: Zam takie przypadki.

Opublikowano

Nikt nie pisze o uszkodzeniu elektroniki ale przez spadki napięć wywala masę błędów, które skutkują innymi dolegliwościami, które mogą się pojawić. I mogę się założyć, że po podłączeniu VAG-a wywali mu masę błędów.

No to co jak wywali błąd, błędy będą spowodowane brakiem napięcia które za chwilkę powróci. Tylko tyle że zostanie on zapisany (co nie wpływa na pracę autka) i można go w każdej chwili usunąć.

A pozatym:

u mnie brak błędów było :gwizdanie:

ale jak by co ma u mnie kasowanie gratis :decayed:

Wątpię żeby pojawiły się błędy, bo większość B5 nie wywala błędu spowodowanych brakiem zasilania (mój też był chechłany na rozładowanym akumulatorze i również nie było żadnych błędów, co mnie troszkę zdziwiło, bo myślałem że będzie coś o słabym akumulatorze, a tu kompletnie nic)

Innymi słowy jesteście badaczami nie praktykami :decayed: ja tylko poradziłem, bo czytając to forum wielokrotnie było POMOCY po odłączeniu akumulatora lub jego kompletnym rozładowaniu. Tyle ode mnie :hi:

Opublikowano

nie no z tym sie nie zgodze ze mi praktyki brak :kox: :kox: :kox::naughty: :naughty: :naughty:

kolego nasze samochody predzej sie spier...niczą z racji wieku niż z racji słabego aku :hi: :hi:

ale w demokracji chodzi o to by ktoś był za a ktoś przeciw :decayed: :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.