Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szukam dziury w całym :/ Olej w przepustnicy


RavMatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ODkad pamiętam zawsze gdy wyjeżdżałem z garażu na ziemi pozostawialem krople oleju. Podczas wymiany filtrów i oleju mechanik powiedzial ze normalne to jest ze troche z silnika kapie gdyz zrobione ma juz 170 tys a jezdzi na pełnym syntetyku. Dlatego zostal olej od razu wymieniony na półsyntetyczny. Lecz nadal kropelki oleju odwiedzały garażową glebe :| Wczoraj ściągnołem osłone spod silnika podniosłem auto i położyłem się pod nim. Misa olejowa byla dość mocno "zmoczona" olejem, po krótkich ogledzinach posatwiłem teze że to uszczelka od pokrywy misy olejowej.

Dziś jednak dzieki temu że zgromadziłem troche czasu odkręciłem sobie przepustnice w celu jej wyczyszczenia i co w niej zauważyłem? Zobaczcie sami:

5hZ_S.jpg

LytsA.jpg

Cala przepustnica byla wilgotna od oleju. Czy kolejną rzecz jaką mam rozkręcić będzie turbina? Prosze o radę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to ostatnio dla własnego spokoju . Wymieniałem przepustnicę i też natknąłem się na olej . Rozebrałem cały dolot i wyczyściłem ( od przepustnicy przez IC do turba ) . Turbo miałem suche i bez luzów ( widocznie ktoś wymieniał i "zapomniał" o czyszczeniu dolotu ) . Z dojściem do świstaka jest chwile zabawy (do zdjęcia : lampy , zderzak , dolot z z puchy , wyjście na IC , DV też można wymyć i sprawdzić oraz posprawdzać gumowe łączniki coby ciśnienia nie gubił ; obmyć , wysuszyć poskładać na nowych opaskach ) . Satysfakcja gwarantowana . :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...