Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wyciek z pompy wody


Samaelos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest możliwy wyciek płynu chłodniczego z miejsca wskazanego na rysunku?

BOecJ.jpg

Od dołu wygląda, że to stamtąd delikatnie wycieka, wciskając tam palec czuć sporo płynu. A może jeszcze wyżej jest wyciek a tam się płyn zbiera? Wyciek nie jest straszny, dolewam ok 0,5litra płynu na 4 dni. No tale tak nie może być :wallbash:

Ciekawym faktem (a może tylko przypadkiem) jest to, że zaczęło wyciekać jak uruchomiłem klimatyzację po zimie. Interesujące...

Jak można zlokalizować wyciek bez rozkręcania całego przodu? A jeśli już trzeba rozkręcać przód to warto zakupić nową pompę. Jaką polecacie? Febi, SKF ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wymianie pompy wody kupiłem Ruville 100zł... dobrze ejst zdiąc pas przedni... (zderzak, lampy odpiąc krucce chłodnicy... bynajmniej ja tak robiłem... oraz trzeba zdiac alternator wiskoze i cała łape która trzyma tą pompe ponumeruj sobie śruby bo kazda jest innej długości :) no i mozesz miec problemy z odkreceniem koła pasowego pompy wody ja jedna śrube musiałem rozwiercić :) ogólnie nic trudnego... aha i spóść płyn chłodniczy na początek(jest szejściakątna śróba przy pompie od dołu .... jak coś to pytaj :hi:

Jesli chodzi o wycieki to zoabcz wszystkie wężę ukłądu i przy reduktorze od gazu tam często lubi wyciekać... a jeśli cieknie to albo od spodu pompy między blokiem a łapą tam jest uczelka wiadomo jak pompa od nowośći to z uszczelki nic nie zostaje.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...