Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy w POLSCE jest wymagana homologacja na spoilery ?


krawiecki20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko , czy na zderzaki powiedzmy tzn nieoryginalne mam tu na mysli tanie laminaty z allegro trzeba miec jakas homologacje w Polsce czy mozna zdjac zderzak oryginalny i zalozyc laminat ??Bo we wloszech np czepiaja sie o to i kaza pokazac paier na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Panowie wszystkie nie fabryczne elementy musza miec homologacje

problemu nie ma kiedy cos jest z innego pojazdu z ABSu pasuje idealnie jak np zderzak z S4 do zwylkej B5

ale jesli wzor tego zderzaka przeniesc na laminat musi byc homologowany a szczerze nie spotkalem na allegro jednego sprzedajacego ktory ma taka homologacje

w razie zatrzymania przez patrol, ktory zauwazy ze cos jest nie ori moze zabrac dowod rejestracyjny

jest ustawa ktora niby do konca nie precyzuje tak sie to ma w realu bo np. w jednym punkcie pisze ze wszystkie elementy zewnetrzne musza miec homologacje producenta

a w drugim ze czesc taka nie moze miec ostrych krawedzi i wystawac poza obrys auta

w sumie laminat jak peknie ( a peknie w przeciwienstwie do ABSu ) robi sie z niego wlasnie taki ostry element

zalezy tez na kogo sie trafi, ja mialem przyjemnosc trafic na takich ktorzy jasno sciagneli mnie z nieba na ziemie i szybko naklonili do zmiany zderzaka na serie

to wiem z wlasnego doswiadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytskie nie oryginalne zderzaki szpeca auto i nie wiem po co to zakładać, na tym zakończyłem swoją WYPOWIEDŹ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...