Jump to content
IGNORED

[B5 ADR] Płyn chłodniczy


KuteK
 Share

Recommended Posts

Witam!

Kupiłem samochód dwa tygodnie temu, podczas jazdy w trasie pojawiły się ubytki w płynie chłodniczym. Jedyne co udało mi sie kupić na najbliższej stacji Orlenu to był płyn Qal. Wlałem tego około 2 litry. Można bez problemu jeździć na takiej mieszance czy lepiej spuścić całość i wymienić na nowy?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bezpieczniej było dolać wody destylowanej. Jest lato to by Ci nie zamarzło przecież. Spuść to bo nie wiadomo co miałeś wlane i żeby nie zaszła jakaś reakcja chemiczna. Kup koncentrat płynu G11 ( jest zielony) lub G12( jest czerwony) albo G12+ (jest fioletowy)(cena około 25 zł za litr. Na butelce jest tabelka w jakich proporcjach rozcieńczać) Najlepiej zalej silnik tym rozcieńczonym G11 lub G12 czy G12+, przepal auto zeby się płyn po układzie rozprowadził, spuść to znowu i zalej od nowa. Chodzi o to żeby dokładnie pozbyć się starego płynu. Rozcieńczając płyn wodą destylowaną w stosunku 1:1 masz odporność na temp do -38st celsjusza. Oblicz ile płynu Ci potrzeba i tyle kup. Do układu wchodzi około 6,5 litra.

Ważne: Nie wolno mieszać G11 z G12 ale już płyn G12+ można mieszać z obydwoma.

G11 (zielony) stosowany do VI 1996

G12 (czerwony) stosowany od VII 1996

Ja mam autko z X 1995 ale płyn miałem czerwony więc stwierdziłem że już ktoś zmienił na G12. Zmieniając płyn też kupiłem G12 i na nim jeżdżę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...