Jump to content
IGNORED

Poziom oleju w Skrzyni TIPTRONIC 5HP19


Luqas26
 Share

Recommended Posts

Witam. Może to banalne pytanie ale gdzie powinienem szukać korka w którym sprawdza się stan oleju w skrzyni 5-biegowej tiptronic w A4 2000r. Obejrzałem skrzynie dookoła i nigdzie nie znalazłem żadnej śruby przez którą sprawdza sie stan. Na górze jest jakiś korek ale to chyba do uzupełniania, a na dole są dwa chyba spustowe na klucze "imbus".

Proszę o odpowiedź bo skrzynia pada i zanim oddam do naprawy chce sprawdzic co moge bo już wstępnie gość powiedział, że ewentualna naprawa wyniesie około 2500.

Link to comment
Share on other sites

Na dole skrzyni masz tzw korek przelewowy. Odkręcasz odpalasz silnik i olej powinien sie przelewać. Temp. skrzyni przy sprawdzaniu winna wynosić 40 st. musisz miec podpiętego Vag-a inaczej nie określisz temp. Naprawa za 2500 to raczej pobożne życzenia. Jak można było nie dopilnować stanu, a co gorsza nie wymienić na czas oliwy.Oj :bicz3:

Link to comment
Share on other sites

Powoli kolego. Nie jestem pewny czy jest to spowodowane niskim stanem oleju, gdyż nie ma żadnych wycieków skrzynia. Autko kupiłem 2 miesiące temu i zrobiłem nim 8 tys bez najmniejszych oznak że jest coś nie tak. A co do wymiany oleju to wprowadziła mnie w błąd książka "sam naprawiam" było tam napisane, że w 5-biegowej skrzyni oleju nie trzeba zmieniać dopóki nie stwiedzi się wycieków. Zdziwiło mnie to troche. Planowałem zmienić olej ale spłukałem sie przy kupnie auta, więc odkładałem to troche. Jeszcze nie jestm pewny czy to sprawa mechaniczna, oleju, czy może sterowania. Vag`a bede miał w środe i zrobie logi wtedy coś bedzie więcej wiadomo.

A jeszcz co do tego korka przelewowego to ten większy?? który jest wkręcony troche głębiej??[br]Dopisany: 02 Lipiec 2007, 22:57 _________________________________________________Czyli nikt nie wie ktory z tych korkow jest do sprawdzania stanu oleju??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...