Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Zmiana dawki rozruchowej - jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Historia przedstawia się następująco:

Na desce rozdzielczej mryga mi kontrolka świec żarowych, vag pokazuje błąd nastawnika. Samochód opala ciężko, czasem nawet bardzo.

Oddałem wiec pompę wtryskową do naprawy. Mechanik wymienił sprężynki ale powiedział, że uszkodzona jest również sekcja. Mówił, że opcje są 2: wymiana (1200zł) albo zmiana dawki rozruchowej (500zł).

Mam pytanie, czy jestem w stanie zmienić tę dawkę sam i czy rzeczywiście po zmianie auto będzie odpalało na dotyk?

Opublikowano

mozesz sprobowac Vag'iem ... [jest opis na forum] ale przy tak slabej pompie moze nie pomoc [o ile wierzymy mechanikowi] ...

wersja za 500 zł to zmiana mapy dawki startowej w sofcie ... [drogo cos krzyczy :naughty:]

chyba ze chce kupic breloczek z allegro za 50 zł a Tobie policzy 500 .. :polew:

zapytaj sie dokladnie co chce zrobic i sprawd Vagiem czy w dalszym ciagu jest blad zapisany ?

Opublikowano
  • Autor

Czyli tak jak podejrzewałem. Próbowałem vagiem ale pompa nie bardzo pozwala na zmiany, stukałem też młotkiem w nastawnik i nic (dawka na wolnych obrotach nie chce zejść poniżej 6,2)

Po wymianie sprężyn w pompie dalej jest błąd i dalej ciężko odpala (może trochę lepiej niż przed wymianą sprężyn).

Czyli co, generalnie szukać kogoś kto zmieni dawkę startową w sofcie za mniej niż 500zł?

Opublikowano

ja bym regenerował pompę, ale może u kogoś innego, bo

1200 zł za pompę to cholernie dużo jak na mój gust

to chyba nowa tyle kosztuje, co nie?

Opublikowano
  • Autor

Jestem kompletnie zdezorientowany. Jeden mechanik mówi, że zmiana mapy wtrysku załatwia sprawę uszkodzonej sekcji, inny mówi że nie. Mogę wstawić logi, jeśli da się z nich odczytać odpowiedź na moje pytanie.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

_________________________________________________

Mechanik, który wymieniał sprężynki twierdzi, że sekcja jest "przytarta" ale, że on przesunie o ileś tam pierścień i będzie dobrze. Daje na to gwarancje.

Więc chyba przy tym zostanę.

W tym wątku wkleiłem logi (jakby ktoś chciał spojrzeć): http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_pompa_sie_konczy_uszkodzona_sekcja_prosze_o_ocene_logow-t131020.0.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.