Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Podatek vat itd...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

w lutym cofając po oblodzonej uderzyłem tyłem w płot tylnym naroznikiem transita ,a nastepnie odbilo mnie na druga strone dróżki i uderzyłem z drugiej strony.Zgłaszajac szkode przez infolinie do Compensy usłyszałem że muszą policzyć mi to jako dwie szkody.Jakoś to przeżyłem i spokojnie czekałem na rzeczoznawce.Po jakimś czasie otrzymałem od niego ocene szkód i nie miałem żadnych zastrzeżeń.Po dwóch miesiącach dostałem pierwszy przelew z którego 50 zł zabrał Getin bank ponieważ auto jest na kredyt ,a po jakimś tygodniu dostłem drugi przelew znów minus 50 zł dla banku.Dziś na maile dostałem od pani z Compensy kosztorysy obydwóch szkód i zdziwiło mnie to że podane kwoty są netto i do tego wszystkie części to jakieś zamienniki ze szrotu.Czy w tej sytuacji jest jakaś możliwość odwołania sie od tej wyceny skoro pieniądze(śmieszne) mam już na koncie?

Opublikowano

witam

w lutym cofając po oblodzonej uderzyłem tyłem w płot tylnym naroznikiem transita ,a nastepnie odbilo mnie na druga strone dróżki i uderzyłem z drugiej strony.Zgłaszajac szkode przez infolinie do Compensy usłyszałem że muszą policzyć mi to jako dwie szkody.Jakoś to przeżyłem i spokojnie czekałem na rzeczoznawce.Po jakimś czasie otrzymałem od niego ocene szkód i nie miałem żadnych zastrzeżeń.Po dwóch miesiącach dostałem pierwszy przelew z którego 50 zł zabrał Getin bank ponieważ auto jest na kredyt ,a po jakimś tygodniu dostłem drugi przelew znów minus 50 zł dla banku.Dziś na maile dostałem od pani z Compensy kosztorysy obydwóch szkód i zdziwiło mnie to że podane kwoty są netto i do tego wszystkie części to jakieś zamienniki ze szrotu.Czy w tej sytuacji jest jakaś możliwość odwołania sie od tej wyceny skoro pieniądze(śmieszne) mam już na koncie?

Odpisz Pani, że w dniu tym i tym otrzymaleś Kwotę którą traktujesz jako Kwotę Bezsporną, dodatkowo pomniejszoną o podatek VAT (którego nie możesz odliczyć [o ile nie możesz] więc wyznaczasz im termin na wypłacenie VATu. )

-Niezgadzasz się na przedstawiony kosztorys, ponieważ [...] wzywasz drug raz rzeczoznawcę..

lub robisz sam wycenę u innego rzeczoznawcy i dajesz im do akceptacji - jak się nie zgodzą wiadomo - sąd.

Opublikowano

ale lepiel przeczytaj najpierw ogolne warunki ubezpieczenia, bo to rozumiem byla szkoda (szkody ) z AC ?

wiec w nich na 99% znajdziesz zapis ze jak rozliczasz szkdoe gotowkowo a nie na podstawie faktur czy bezgotowkowo to z odszkodowania zaostanie potracony VAT.

i tyle. potem jeszcze zobacz ajkei masz udzial wlasny amortyzacje itp a dopiero potem inwestuj w rzeczoznawce bo mozesz sie przejechac...

Opublikowano

ale lepiel przeczytaj najpierw ogolne warunki ubezpieczenia, bo to rozumiem byla szkoda (szkody ) z AC ?

wiec w nich na 99% znajdziesz zapis ze jak rozliczasz szkdoe gotowkowo a nie na podstawie faktur czy bezgotowkowo to z odszkodowania zaostanie potracony VAT.

i tyle. potem jeszcze zobacz ajkei masz udzial wlasny amortyzacje itp a dopiero potem inwestuj w rzeczoznawce bo mozesz sie przejechac...

No tak.. przeleciałem po temacie, a nie doczytałem, że to On stuknął. :doh1:

Masz 100% racji.. Z AC jest inna bajka.

Opublikowano

no ale przeczytales juz te OWU ?

bo gdybac to sobie mozemy, tam masz napisane co i wg jakisch cen Ci sie nalezy ... oraz jaki masz udzial w szkodzie itp.

a potem w innych tematach ludzie pisza ze to nie wazne czy to PZU czy AXA czy jeszcze cos innego... :wallbash:

niestety to nie jest tak ze kazde AC jest takie samo. kazde ma swoje zapisy i swoje kruczki... i jak sie czlowiek z tym nie zapozna to potem nie wie co sie nalezy..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.