Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Wahacze zaczynają "stukać"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Jak w temacie. Chodzi o wahacze górne prawe ( przedni i tylny )

Moje pytanie jest następujące: Czy można wymieniać tylko górne wahacze??? Czy jest zalecana wymiana całej prawej strony (góra i dół)??? Czy też wymienia się obie strony (prawa góra i lewa góra)??? Jak to z tym jest??? To "stukanie" nie jest jeszcze tak odczuwalne ( raz na jakiś czas gdy na coś najadę ). Może jeszcze nie czas na wymianę, ale chcę już się zapoznać się z tematem.

Opublikowano

wymieniaj już teraz, bo jesli jeden puka, to przyczynia się do szybszego zużycia innych. Można oczywiście wymieniać pojedyńczo :good:

Opublikowano
  • Autor

Mechanior dał propozycję górnych prawych bo tam coś się zaczyna dziać ...

Opublikowano

to tak jak mówi tak zrób :wink4: jak posprawdzał wszystko to teraz tylko wymienić i spokojnie śmigać dalej :good:

Opublikowano
  • Autor

OK dzięki :notworthy:. A jakieś propozycje co do producenta??? :mysli:

Opublikowano
  • Autor
:notworthy::a4fan: Dzięki[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 11:04:17_________________________________________________I jeszcze jedno: zauważyłem w swoim aucie taki dziwny "szum" przy zmianie biegów z 1 na 2 - (prawe przednie koło) Tak dzieje się od czasu do czasu - nie cały czas. W szczegłności gdy auto jest zimne. Czy może być ten dziwny "szum" spowodowany "trochę" niesprawnymi wahaczami górnymi??? Czy ktoś z kolegów miał taki problem??? Trochę jest to dokuczliwe jak wiem,że "szumi". To jest taki odgłos - trudno mi określic - ale jakby coś obcierało a potem się uspokaja.
Opublikowano

:notworthy::a4fan: Dzięki[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 11:04:17_________________________________________________I jeszcze jedno: zauważyłem w swoim aucie taki dziwny "szum" przy zmianie biegów z 1 na 2 - (prawe przednie koło) Tak dzieje się od czasu do czasu - nie cały czas. W szczegłności gdy auto jest zimne. Czy może być ten dziwny "szum" spowodowany "trochę" niesprawnymi wahaczami górnymi??? Czy ktoś z kolegów miał taki problem??? Trochę jest to dokuczliwe jak wiem,że "szumi". To jest taki odgłos - trudno mi określic - ale jakby coś obcierało a potem się uspokaja.

Kolego szum może powodować łożysko ale sprawdz jeszcze osłone silnika i miski olejowej ona jak sie poluźni lubi szumieć :)

Wracając do wahaczy... Ja mam dostęp do orginalnych LEMFORDERA cena za komplet okolo 1500 zł

koszt w serwisie 4600 zł ( MOWA O b6-7!! auta od 2002-2007? )

W moim źródle jak i w ASO dostajesz gwarancje na 2 lata decyzja należy do Ciebie :)

Opublikowano
  • Autor

Właśnie o to chodzi, że wymieniłem oba łozyska. A co do wahaczy to się odezwę, bo i tak czeka mnie wymiana. Dzięki za info.

Opublikowano

Panowie ile jest wszystkich wahaczy w A4 B6? po ile na jedno koło? I czy jest to takie samo zawieszenie jak w A4 B5? pytam bo wkrótce zamierzam nabyć A4 B6 i mnie to cały czas nurtuje.

Opublikowano

Panowie ile jest wszystkich wahaczy w A4 B6? po ile na jedno koło? I czy jest to takie samo zawieszenie jak w A4 B5? pytam bo wkrótce zamierzam nabyć A4 B6 i mnie to cały czas nurtuje.

4 wahacze na jedno koło. Zawieszenie jest troche inne, górne wahacze są takie same ale dolne juz nie. Inna też jest zwrotnica.

Opublikowano

4 wahacze na jedno koło. Zawieszenie jest troche inne, górne wahacze są takie same ale dolne juz nie. Inna też jest zwrotnica.

Tak więc 4 na koło, mówisz o przednim zawieszeniu prawda? a co z tylnym? ile tam jest tych wachaczy? bo gdzieś widziałem fotkę A4 B6-podwozia i tam było widać jakiś taki wahacz trapezowy.

A jak generalnie z trwałościa? jest lepiej niż w A4 B5?

Opublikowano

Nie wiem jak było w B5 ale ja w swojej B6 pierwszy raz wymieniałem ostatnio 2 wahacze górne w prawym kole reszta jeszcze orginalna z 2001 roku, więc chba nieźle jak na 9 letnie auto :)

Opublikowano

no to faktycznie nie jest najgorzej :cool1:

Napaliłem się na B6 bo jest po prostu prześliczna :naughty: i od dwóch lat nie śpię po nocach :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.