Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Z czego ten wyciek?


marrrcin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zdjęcie robione od tyłu silnika.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy usunięciu tego wycieku i czy to coś poważnego.

Jeżdżę z tym już chyba z 1,5 roku ale za 3 tygodnie wymieniam rozrząd i może od razu to zrobić?

Samochód to Golf 3 , ale silnik AHU a widzę że dużo osób na tym forum ma ten silnik i może miał styczność z takim wyciekiem.

dsc04311wm.th.jpg

dsc04313.th.jpg

dsc04314st.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to nie ma się czym przejmować z kolektora wydechowego ten wyciek. sam sobie możesz wykręcić i uszczelki zmienić a przedewszystkim go wyszyścić ze smoły, bo na 100% jest zawalony podobnie pewnie jak ssący. zaoszczszędzisz pare zeta a będziesz miał pewność że jest błysk :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że z uszczelką więcej niż 100zł nie powinien krzyknąć, ale kto wie co ci zacznie wymyślać...ja bym zaczął naukę od forum i wziął się za to sam,filozofii nie ma naprawde i zepsuś nie ma co , piwko na odwage polecam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mieszkasz nie daleko , to może razem to ogarniemy :)

Możliwe jest to że przez ten wyciek dolewam około 1l oleju na 12000tyś , bo tak to wszędzie sucho, nie kopci zeby brał olej.

I skąd tam olej się bierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek oleju z kolektora wydechowego ? A może to z pod głowicy cieknie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ten nie jest taki czysty, tylko bardziej taki syfiasty z piachem,taka maź , nie wiem jak to opisać.

Od wymiany do wymiany oleju co 12 tyś km dolewam w sumie z litr Motul-a 6100+ , samochód nie kopci i własnie zastanawia mnie czy ten wyciek moze pochłaniać aż litr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz silnik bo nie masz uzupełnionego profilu jak na diesla z przebiegiem to norma, dla benzyny to raczej trochę dużo jeśli nie ma innych wycieków. To nie jest duży wyciek, ale olej jest ładny i czysty w silniku a nie na zewnątrz :decayed:

a napisałeś że AHU - nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się okazało że to spod głowicy to pewnie koszty spore a mysle o sprzedaży na wiosnę auta i kupnie A4 B6 (dlatego też tu zagladam , czytam wszystko ) czy mozna z tym jeździć bez obaw? Nie chcę się pchać w koszta dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli w płynie olej ci nie pływa i po zagrzaniu silnika i okręceniu korka od płynu nie śmierdoli spalinami (o spadkuy mocy nie wspomnę) to nie masz się co martwić!wymyj dobrze to miejsce i obserwuj bo się w koszty wpakujesz niepotrzebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...