Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B8] A4 tiptronic 211 koni -ile można dodać??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko czy ktos sie orientuje ile mozna dodac mocy do a4 2.0 211 konnej ze skrzynia tiptronic bez przerobek,tzn wymian turbo itd??

Opublikowano

+/- 270ps

Opublikowano
  • Autor

+/- 270ps

az tyle bez zadnego przerabiania??? Pytam bo slyszalem ze z autoamtami to jest zupelnie inaczej i ze wlasnie za duzo sie nie da ale jak tyle mowisz to super sprawa.

Opublikowano

Jeśli chodzi o B8 to tam nie ma tiptronica tylko S-tronic z quattro lub Multitronic z ośką. DSG raczej więcej zniesie niż multi.

Opublikowano
  • Autor

Jeśli chodzi o B8 to tam nie ma tiptronica tylko S-tronic z quattro lub Multitronic z ośką. DSG raczej więcej zniesie niż multi.

wszystkie b8 w USA maja 2.0 TFSI® with six-speed Tiptronic® transmission and quattro® wiec stad moje pytanie . Wiem jak to bylo z dsg bo mialem s tronica z usa audi a3 i w nim 50 koni szlo samym programem zrobic a nie wiem jak sie zachowuje tiptronik jednak to starsza skrzynia.

Opublikowano

nie rozumiesz problemu chyba.

to jaka masz skrzynie nie wplywa przeciez na to ile koni da sie wycisnac z auta. ten sam silnik jest przeciez w manualu i w automacie.]

skoro 270 koni robia w manualu to moga tez zrobic tyle w TIPie... czy Stronik czy czymkolwiek.

pytanie brzmi tylko jak zniesie to skrzynia, przeciez ona niczego nie ogranicza. moze najwyzej wyzionac ducha. wiec Twoje pytanie powinno brzmiec - ile koni zrobic zeby nie zabic skrzyni.

ale z tego co wiem to i TIP i DSG dobrze radza sobie i z moca i momentem wiec nie masz sie co martwic.

wlasnie mi sie wydawalo ze pierwsze b8 tez byly w TIPie ... w kazdym razie w 3.0tdi ejst takie zamieszanie, ze byly w TIPiew a4 a w a5 juz byl Stronik.. ogolnie zamieszanie i trzeba dokladnie sprawdzic.

alee... jezeli to tiptronik to jest on taki sam jak w 3.0tdi , gdzie widac auta majace po 280 koni i z 550 nm i nic zlego sie nie dzieje.

wiec SMIAŁO!

Opublikowano

OLO w A5 3.0 TDi też były tipy, S-tronic pojawił się dopiero w A4 B8 2.0 TFSI quattro jako pierwszy przy silnikach wzdłużnych. A co do tiptronica to też jestem ciekawy, bo teraz mam 170KM i niedługo będę modził na jakieś ~250KM i jestem ciekawy czy skrzynia się nie wysra.

Opublikowano
  • Autor

nie rozumiesz problemu chyba.

to jaka masz skrzynie nie wplywa przeciez na to ile koni da sie wycisnac z auta. ten sam silnik jest przeciez w manualu i w automacie.]

skoro 270 koni robia w manualu to moga tez zrobic tyle w TIPie... czy Stronik czy czymkolwiek.

pytanie brzmi tylko jak zniesie to skrzynia, przeciez ona niczego nie ogranicza. moze najwyzej wyzionac ducha. wiec Twoje pytanie powinno brzmiec - ile koni zrobic zeby nie zabic skrzyni.

ale z tego co wiem to i TIP i DSG dobrze radza sobie i z moca i momentem wiec nie masz sie co martwic.

wlasnie mi sie wydawalo ze pierwsze b8 tez byly w TIPie ... w kazdym razie w 3.0tdi ejst takie zamieszanie, ze byly w TIPiew a4 a w a5 juz byl Stronik.. ogolnie zamieszanie i trzeba dokladnie sprawdzic.

alee... jezeli to tiptronik to jest on taki sam jak w 3.0tdi , gdzie widac auta majace po 280 koni i z 550 nm i nic zlego sie nie dzieje.

wiec SMIAŁO!

tak masz racje moje pytanie powinno wyglądać inaczej . Dokładnie chodziło ile zniesie skrzynia i turbo przy jakimś względnym dołożeniu mocy. Napisałem to z myślą ze już może ktoś robił w takim silniku z taka skrzynia modyfikacje i powie mi jakieś cenne informacje.

Opublikowano

na forum jest pelno aut z TIPtronikiem po sofcie. wystarczy sie wczytac.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.