Jump to content
IGNORED

[B5 AHU] Przepływomierz - sensor Pierburg w obudowę Bosch ?

rtocki
 Share

Recommended Posts

Mam prawdopodobnie przepływkę do wymiany, i tu kilka pytań: Wg FAQ w moim AHU powinien być Pierburg ale pod maską na obudowie mam napis Bosch - czy to oznacza że ktoś już wymieniał?. Mogę kupić ori. sensor Pierburga (ok 250- normalnie w sklepie gwar. itd) ale czy można go włożyć w obudowę Boscha?, na pierwszy rzut oka wygląda że tak, może ktoś już tak robił, i co z oprogramowaniem?, gdzieś na forum klubu seata leona czytałem, że jest jakaś drobna różnica do zrobienia w chipie ale i tak planuję wizytę u rogala więc będzie gruntownie poprawiane. A może jednak kompletną przepływkę Boscha za ok 350 - ze zwrotem starej? Tyle że podobno Pierburg mniej kłopotliwy, no i zawsze to taniej sam sensor, bo w tej rurze to się chyba nie ma co zepsuć. Proszę o opinie. O jeszcze teraz znalazłem , nawet taniej http://moto.allegro.pl/item212181317_przeplywomierz_1_9_tdi_vw_audi_seat_pierburg.html[br]Dopisany: 10 Lipiec 2007, 23:51 _________________________________________________No znalazłem ori. kompletne przepływki w serwisie Boscha za 280,- ale może ten Pierburg będzie mniej kłopotliwy?, no i tańszy jednak znacząco-ten na allegro. Fachowcy poradźcie.[br]Dopisany: 12 Lipiec 2007, 08:21 _________________________________________________Minął tydzień, więc pozwolę sobie przypomnieć o zagadnieniu, naprawdę nikt nie miał takich doświadczeń?

Guest zdeniu

kolego trzeba zacząć od tego że w Boschu sensor jest przykręcony na dwa wkręty i można go bez problemu wyjąć

natomiast w Pierburgu nie ma takiej możliwości , tylko z całą obudową

więc chyba odpowiedź nasuwa się sama :cool:

Nie wiem czy kolega zajrzał do tego linka , który podałem. To jest sensor Pierburga, miałem go także w ręku w sklepie, więc nie jest wirtualny w związku z tym odpowiedź nie nasuwa się sama...