Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zgrzytanie , terkotanie przy nagrzanym aucie !HELP!


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze zakladalem temat w tej sprawince ale spadł daleko w dół !

Witam, staram sie wznowic temat, bo jestem juz wkurzony, rozdrazniony i zdesperowany!

Kiedy skręcam w lewo coś mi przeskakuje czy tłucze, skrzeczy gdzieś z przodu. Ale, jechalem tydzien tem do wa-wy (na zewnatrz bylo okolo 22 stopni) i cale 400km oki ,zadnych zgrzytow, normalnie brak problemu! Natomiast wracalem w upał (na zewnatrz 33stopni) i po przejechaniu 200km przy skretach w lewo zaczelo lekko zgrzytac, natomiast co wiecej km przejechanych to gorzej ,aż w pewnym momecie nawet przy jezdzie prosto tez bylo to słychac! teraz jezdze tylko po miescie i cisza!!!szok! nie wiem co robic mechanicy nic w podwoziu przynajmniej nie widza.

Panowie nie wiem co robic! jechac do serwisu (wczesniej przejezdzajac z 200km w upale az zacznie przeskakiwac) czy co?czekac az sie cos rozleci???

ps niechce zeby w serwisie wymienili mi pół auta

Z góry dzieki za wszystkie sugestie bo rece mi opadaja!

[ Dodano: 2006-07-08, 18:22 ]

ps czy to moze byc taki sam problem :

http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=1416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może być to , co u mnie kiedyś było w omedze.

A mianowicie : coś łupało, chrobotało, stukało w tylnym moście napędowym i nie było regóły, raz hałasowało innym razem nie. Okazało się , że w przegubie napędowym od strony koła było za mało smaru. Dołożyłem smarowidła i jakby ręką odjął . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wydaje sie byc skomplikowana...bo jesli to przegub to powinien szczelac przedewszystkim przy ruszaniu (ze skreconymi kolami). (jak masz zamkniete szyby to nie slychac :P) zobacz ty na tych skretach slychac to rowniez jak wysprzeglisz auto/odejiesz gazu.

a co do zwiazku z klima to :shock: nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn, no niestety nie ma tego przy ruszaniu ani jak jest normalna temperatura na zewnatrz, zgrzytanie jest tylko kiedy klima dlugo chodzi a na zewnatrz upał. Dzis sporo jezdzilem ale bez klimy na szyberdachu i nic sie nie dzieje. A ostatnio taka sama trasa z klima i przy jezdzie na radzie w lewo znowu zgrzytanie. Rece opadaja.

ps czy przy rozprzeglaonym tez sprawdze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima powoduje skraplanie

pewnie ta woda Ci cieknie na przeguby (nawet wystarczy na same gumy) i stad piszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrze że zajrzałem u mnie narazie jest to samo tak jak bym słyszał o swoim

skrzypią dolne nośne wachacze to te do których zamocowany jest amorek. Koszt jednego około 300 tylko nie jestem pewien jakie masz zawieszenie jak wielo wachaczowe to na bank to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrze że zajrzałem u mnie narazie jest to samo tak jak bym słyszał o swoim

skrzypią dolne nośne wachacze to te do których zamocowany jest amorek. Koszt jednego około 300 tylko nie jestem pewien jakie masz zawieszenie jak wielo wachaczowe to na bank to samo :wink:

a jakie ma miec niby zawieszenie jak nie wielowachaczowe w koncu to forum A4 :lol:

a poza tym jak mam dac 300 zł za jeden wachacz to wole kupic komplet 8szt plus łaczniki i sruby za 1050zł http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=121938024 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. tylko że na tych pojezdzisz tyle co trwa jedna wymiana oleju :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...