Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Stukanie w prawym kole


kasia_84

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich mam taki dziwny problem. Nie jestem pewny na 100% czy to przekladnia czy moze zawieszenie. Wiem jedno ze jak skrece kolami w lewo i jade po niewielkich nierownosciach to sluchac pukanie w kole z prawje strony ten problem wsytepuje tylko jak skrece kolami w lewo i jade po nierwonosciach w prawo jest normalnie nic nie stuka i nie puka na prostych kolach tez jest w porzadku. Bylem dzis na diagnostyce sprawdzali mi zawieszenie powiedzili ze jest okej powiedzial koles ze moze to uklad kierowniczy. Ale ja nie mam zadnych wyciekow z uklady kieroniczego nic nie cieknie ani nie ubywa plynu.

Macie moze jakies pomysly , moze mial kotos cos takiego.

Dziekuej pozdrawiam[br]Dopisany: 22 Maj 2010, 19:48_________________________________________________Dodam ze na kierwonicy nie czuc zadnych stukow ani drgan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... loteria... może górny wahacz zaczyna się kończyć bo one przy skrętach zaczynają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przegub :gwizdanie: Jeśli tylko na skręconych kołach puka. A to pukanie jest jednostajne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukanie wystepuje tylko przy nie rownosciach na dordze tylko przy skreconych kolach w lewo . Przegub chyba raczej odpada bo by caly czas stykal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko też może być ale to na diagnostyce chyba by wykrył choć różnie to z nimi (diagnostami) bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś samochód na lewarku, jedna osoba rusza kołem, druga łapie kolejno za wahacze. Luz jest wyczuwalny bez wiekszego problemu.

Obstawiam jeden z górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze kolo odkrecilem i sprawdzalem tak jak mowisz to jest bardzo prawdopodobne bo jestes juz druga osoba ktora mi to mowi gorzej jak to bedzie maglownica, w przyszlym tygodniu bede wiedzial wiecej bo do mechanika jade. Wiec sie dowiem wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja zmienilem wszystkie wahacze z przodu, drazki i mi nadal puka w prawym kole, dzwiek gluchy, na nierownosciach, obstawiam amortyzator, ze ma luz i wali, bo to jakies gowniany amorek, lewy na nierownosciach mi piszczy (zgaduje, ze to amor).[br]Dopisany: 28 Maj 2010, 11:22_________________________________________________zapomnialem dopisac, ze na diagnostyce amorkow oczywiscie wychodzi, ze sa sprawne i nie pukaja, a na dziurach wali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobnie. Też nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero jak konkretnie mi się zjechały wahacze górne to już było wiadomo co jest problemem. Zaczęły się sypać jeden po drugim, a siedziały oryginały. Teraz góra cała nowa, ale dół mi stuka :). Dla pewności możesz jeszcze według mnie sprawdzić końcówkę drążka kierowniczego. [br]Dopisany: 28 Maj 2010, 16:20_________________________________________________

heh, ja zmienilem wszystkie wahacze z przodu, drazki i mi nadal puka w prawym kole, dzwiek gluchy, na nierownosciach, obstawiam amortyzator, ze ma luz i wali, bo to jakies gowniany amorek, lewy na nierownosciach mi piszczy (zgaduje, ze to amor).[br]Dopisany: 28 Maj 2010, 11:22_________________________________________________zapomnialem dopisac, ze na diagnostyce amorkow oczywiscie wychodzi, ze sa sprawne i nie pukaja, a na dziurach wali ;]

Sprawdził bym jeszcze czy jest koło dobrze dokręcone, bo miałem taką sytuację, że mi się samo lekko odkręciło i mi pukało jak na luzie leciał. Podobno na alusach potrafią się same odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede wiedzial w przyszlem tygodniu bo auto oddaje do mechanika na wyjmane oleju u filtra to sprawdzi mi to kolo przy okazji dam znac co i jak bylo .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponuje sprawdzic sobie polaczenie zawieszenia z karoseria jest tam taki uchwyt ktory chyba powinien miec jakas gume i nie jestem pewien bo nie moge znalesc schematu zawieszenia ale bedzieszto widzial jak odkrecisz prawe nadkole i na dole bedzie to widoczne u mnieto stuka w takich samych sytuacjach opisanych jak przez Ciebie obecnie nie ma mnie w kraju i nawet nie jestem w stanie blizej sie temu przyjzec ale zawieszenie i amory mam w stanie bdb wiec tylko to sie tlucze,

jak znajdziesz przyczyne to napisz

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2010 o 19:49, kasia_84 napisał(a):

Hej witam wszystkich mam taki dziwny problem. Nie jestem pewny na 100% czy to przekladnia czy moze zawieszenie. Wiem jedno ze jak skrece kolami w lewo i jade po niewielkich nierownosciach to sluchac pukanie w kole z prawje strony ten problem wsytepuje tylko jak skrece kolami w lewo i jade po nierwonosciach w prawo jest normalnie nic nie stuka i nie puka na prostych kolach tez jest w porzadku. Bylem dzis na diagnostyce sprawdzali mi zawieszenie powiedzili ze jest okej powiedzial koles ze moze to uklad kierowniczy. Ale ja nie mam zadnych wyciekow z uklady kieroniczego nic nie cieknie ani nie ubywa plynu.

Macie moze jakies pomysly , moze mial kotos cos takiego.

Dziekuej pozdrawiam[br]Dopisany: 22 Maj 2010, 19:48_________________________________________________Dodam ze na kierwonicy nie czuc zadnych stukow ani drgan

Sprawdz jarzmo na zaciskach  u mnie  to sie  tłukło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateusz 2115 napisał(a):

Sprawdz jarzmo na zaciskach  u mnie  to sie  tłukło

 

Wprawdzie 'odgrzewając kotleta " sprzed 13 lat pobiłeś rekord forum to wskazówka przyczyny stuków w kole może być przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...