Skocz do zawartości
IGNOROWANY

metaliczne dżwięki z okolic kata


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko na zimnym silniku spod samochodu słychać takie metaliczne "pierdzenie" jakby był wysrany katalizator ale po rozgrzaniu, bez ssania jest cichutko że wydechu nie słychać, mechanik mi mówił że przed katem jest jakaś pucha i ona tak daje że to normalka :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

rocznikowo i przebiegowo oraz silnikowo :lol: haha mamy podobne "malenstwa" i u mnie jest podobnie. Tyle ze u mnie ten dzwiek czesciowo powoduje napewno nieszczelnosc ukladu wydechowego przy takiej hmmm ... plecionka (nie wiem jak to fachowo sie nazywa) - wyglada jak taki kokon :wink:

Dodatkowo jedna obejme musialem wymienic bo kawalek dalej miedzy plecionka a katem uciekalo powietrze (zatkalem rure reka i bylo slicznie slychac ssssyk).

Suma sumarum proponowalbym wyciac kata... na AKP kiedys czytalem ze w Audi katy raczej powyzej 100000km nie maja sie za najlepiej. Ja przygotowuje sie finansowo i psychicznie do wyciecia kata i wstawie albo strumkata albo jakis tlumik rozprezny (zeby bylo cicho hehe)

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , więc chyba muszę wejść pod nią i odpalić na zimnym i sprawdzę szczelność układu a katalizatory są takie drogie ? jakieś przyzwoite rzemiosło nie będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że to tylko na zimnym motorku się dzieje - bo jakby "mechanicznie" sie zurzył to za każdym razem by słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że to tylko na zimnym motorku się dzieje - bo jakby "mechanicznie" sie zurzył to za każdym razem by słychać.

To prawda...ale mysle ze jak wiki zagladnie pod spod na kanale to moze wyjdzie szydlo z worka :wink: - pozwodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam ten sam objaw,i do tego na znimnym jest dziwny zapach,tak jakby rozpuszczalnik lub cos w tym stylu, a zapewniam ze jezdze na Pb a nie rozpuszczalniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...