Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwny wyciek oleju


raven1-74

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie koledzy mam taki problem może ktoś mi z was poradzi co jest przyczyną a więc po każdej trasie długiej czy krótkiej gdy już wyłączę silnik mam na asfalcie pod przednim zderzakiem z lewej strony 5 cm plamkę oleju sprawdzam stan co jakiś czas i jest o.k nie bardzo wiem co to jest???może uszczelka od miski olejowej no nie mam pojęcia wysyłam zdjęcie i mam nadzieję że tu znajdę pomoc_z góry dziękuję i pozdrawiam Ps.clima nie chodzi ponieważ mam zdjęty pasek to chyba nie z tamtąd.

dGKq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź rurę idącą od intercoolera do turbiny, być może sparciała i przecieka

bo jakby się się zsunęła to czułbyś stratę mocy

ta plama może też być z klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewny ze ta plamka to olej a nie np.płyn chłodzacy albo olej ale układu wspomagania kierownicy... zderzak jest mokry od tego...??posiadasz osłone pod silnikiem??

widze ze masz pompowtrysk - na dole jest wzmocnienie-rura która miedzy innymi jest jako element powietrza doładowanego - moze byc tak ze - moze byc przetarta, przerdzewiała i zrobiła sie dziurka - obmyj to i zobacz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być mnóstwo. Otwórz maske i sprawdż na gumowym łączniku od doładowania czy nie masz naokoło zarzyganego olejem. Zwykle jest tak, że właśnie stąd wydostaje sie olej, potem scieka na dól i po misce spływa na ziemię.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi cienkie miska i robi się taka kropka jak postoi przez całą noc, przez pół roku pół litra ubylo, sączy się na samym końcu miski i spływa po wzmocnieniu. Przy wymianie oleju będę to robic[br]Dopisany: 25 Maj 2011, 18:01_________________________________________________wow nie zauważyłem że odgrzałem kotleta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...