Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Silnik gaśnie


adam.a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że ten temat był już nie raz poruszany. Na prawie większości był problem z imo. U mnie sytuacja wygląda nie co inaczej, gdyż jakiś czas temu usunąłem go.

Od jakiegoś czasu silnik nie odpala mi za drugim razem. Dopiero po restarcie kompa mogłem ruszyć. Lecz gdy go wyłączyłem znowu nie odpalał. Po podłączeniu pod Vag-a wyskoczył mi błąd czujnika Halla (teoretycznie to powinno być winne nie odpalaniu silnika ). Troszkę poczytałem i w końcu go wymieniłem. Teraz komp mi nic nie wskazuje po za błędem sondy lambda ( którą lada dzień wymienię ). Silnik nadal mi odpala tylko po restarcie.

I już w końcu mam dość :wallbash: . Nie wiem gdzie szukać przyczyny takiego zachowania.

Proszę o pomoc, o jakąś wskazówkę

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do błędu to : 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem ; i niestety zwiększone spalanie .

Drugi raz wymienić Halla : jest założony nówka sztuka i komp błędu już nie wyrzuca więc nie wiem czy ma to sens. Z drugiej strony troszkę się przy wymianie narobiłem i nie mam na razie zamiaru znowu rozbierać aparatu zapłonowego. Ale jak będzie trzeba to cóż...

Jak tylko mi przyślą sondę i ją wymienię to dam znać.

ps. Jakieś propozycje co może być przyczyną nadal mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero w poniedziałek dostane nową sondę. Lecz niestety to nie zmienia faktu iż nadal mi silnik gaśnie. Jedyne pocieszenie, że wreszcie normalnie zacznie mi palić.

[br]Dopisany: 29 Maj 2010, 19:22_________________________________________________Sonda Lambda wymieniona. Podłączyłem pod Vag i na Pb jak i na LPG zero błędów. Już po prosu głupieje i nie wiem czego mam szukać :wallbash:.

W przyszły weekend wybiorę się z niunią do mechanika. Mam nadzieję, że on coś znajdzie i poradzi na te odpalanie, raczej nie odpalanie.

A może jednak komuś coś przychodzi do głowy? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki1107 a czy idzie to jakoś sprawdzić, czy tylko przez wymianę kompa ?[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2010, 11:25_________________________________________________W końcu :> moja niunia ładnie odpala. A przyczyną był komp. Coś zaczął świrować, luki1107 miałeś rację.

Pojechałem do magika od elektroniki i komputerów. Podłączył się, wypiął kompa, po pół godz wrócił, wszystko zmontował i autko odpala :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...