Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Czujnik temperatury silnika


aar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z czujnikiem temperatury silnika, gdy jest zimny pokazuje -2 stopnie a po rozgrzaniu pokazuje 50 stopni. Wskaźnik na desce pokazuje 50 stopni a po dłuższej jeździe wskaźnik pokazuje około 57 stopni. Pytanie moje, który czujnik jest odpowiedzialny za temperaturę, aby wskaźnik na desce pokazywał dobrą temperaturę i gdzie on się znajduje. Za wszystkie podpowiedzi serdecznie Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury silnika jest podwójny tzn. są dwa czujniki umieszczone w jednej obudowie, która znajduje się w króćcu wodnym wychodzącym z głowicy silnika (od strony skrzyni biegów) zaraz pod pompą tandemową czyli podciśnienia i paliwa.

Te dwa czujniki w jednej obudowie to czujnik G62 - ten podaje wskazania temperatury do sterownika silnika oraz czujnik G2 - ten podaje wartość do wskaźnika na zegarach i to ten daje u Ciebie takie niskie wskazania ale pytanie jest takie :

w jakiej grupie Vaga sprawdzałeś wskazania, które podałeś wyżej - bo jeśli są one tożsame tzn. G2 i G62 dają takie same wartości to nie jest to wina czujników tylko termostatu.

Czujnik G62/G2 znajduje się w miejscu opisanym przeze mnie wyżej w tym dokładnie króćcu (to ten u dołu z prawej strony) :

http://motoallegro.pl/item1047197945_obudowa_czujnik_temperatury_octavia_ii_2_0_tdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej link do opisu który pozwala ustalić przyczynę niskiej temperatury płynu chłodzącego (czujnik g2/g62; termostat)

Zacznij czytać od:

termostat oraz G2/G62

niniejsza procedura ma na celu określenie źródła niemożności uzyskania przez silnik temperatury roboczej.

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszystkie podpowiedzi.

Wymieniłem czujnik temperatury 2 pinowy szary 06A 919 501,ale niestety nic to nie dało.

S7ihr.jpg

Dzisiaj rano podłączyłem WAGA na zimnym silniku i sprawdziłem na kanale 7. Odczyt poniżej.

cBdb9.jpg

Wszystko to robię pierwszy raz, za wszystkie błędy przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...