Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Brak połączenia z ECU na dwóch interfejsach. Pomóżcie


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę wstyd się przyznać, bo w elektronice siedzę dosyć długo, ale problem jest następujący: Zbudowałem sobie 2 interfejsy - pierwszy to taki bardzo prosty na 2 tranzystorach, a drugi na max'ie 232. Jako, że mam lapa, musiałem pożyczyć od znajomego pc. Ściągnąłem paczki programów (polski vag, vag-com w kilku wersjach i jeszcze kilka innych), nie wykrywa mi interfejsu. Mam też programik do sprawdzania fejsa, taki dosowy (sprawdza, czy dane wracają). Wychodzi na to, że fejsy są ok. Co do objawów, to każda próba połączenia kończy się fiaskiem, ale jest jedna ciekawa rzecz - jak klikam w ABS, to włącza się kontrolka na liczniku, włącza się pompa i zaczyna pikać. POza tym nic nie chodzi, ale immobilizer bardzo cicho sobie pika przy próbie połączenia z czymkolwiek. Był u mnie kolega ze starym lapem z rs'em, ale miał interfejs CAN, K, L, i jemu też się nie łączy z ECU, a fejs na 100% sprawny. Ja już nie wiem, co tu poradzić, ale mam nadzieję, że nic się nie stało z ECU;/ Napięcie na linii K jest, no ale to o niczym nie świadczy... Co radzicie zrobić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ktory zrobil mi feca na RS,ma tez innego z canem i tez nie dalo sie polaczyc z moim trupolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zle wyrazilem,bo moj VAG na usb dziala bez problemu z moim trupolotem i ten ktory mi kumpel zrobil na maxie tez,a tym z can nie moglem sie polaczyc.A wygladal on tak:

http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=1&prodid=151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zle wyrazilem,bo moj VAG na usb dziala bez problemu z moim trupolotem i ten ktory mi kumpel zrobil na maxie tez,a tym z can nie moglem sie polaczyc.A wygladal on tak:

http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=1&prodid=151

no tak ale z tego co tam napisali to nie ma wzmianki, ze ten fejs dziala z vag-com-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziala niby z Scantool'em,a nie dzialal no chyba ze jest tylko do nowszych aut z canem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy fejs z CAN'em obsługuje starsze standardy. U mnie na scantool też nie chodziło. Generalnie ani na kolegi fejsie z CAN'em, ani na moich na tranzystorach i maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...