Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VALCONA rodzaj skóry pielęgnacja ?


michalchelm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś jest wstanie określić jakim rodzajem skóry jest VALCONA?

Dzwoniąc do sprzedawcy firmy GLIPTONE w celu ustalenia odpowiedniego środka do mojego rodzaju skórki uzyskałem info że w/w rodzaj tapicerki to skóra PÓŁANILINOWA (jedna z najdroższych i najbardziej delikatnych) stosowana np w LEXUSIE za dwie flaszki złotego środka (Cleaner i Conditioner) po 250ml każda zapłaciłem 210zł. Na opakowaniu jest napisane "SKÓRA W LEXUSACH OD 2009r" trochę to dla mnie niewiarygodne aby A4 B7 dostało to co LEXUS wprowadził w 2009 :decayed:

Ktoś może coś podpowiedzieć w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam nadzieje ze nie za późno pisze.to jest prawda w tych modelach była juz ta skora.wiem, bo pracuje w firmie która robiła te siedzenia.obecnie robie do B8.fajnie sie prezentuje,a co do pielęgnacji to najlepiej żelazkiem na parę ale nie dotykając skory a później wytrzyj sucha szmatka.mam nadzieje ze pomogłem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) szkoda że ten rodzaj skórki wymaga tak drogich środków i tak częstej pielęgnacji wydaje mi się że skorzystam z rady kolegi jeśli chodzi o czyszczenie i dodatkowo zastosuje jakiś środek zabezpieczający gliptone czy meguiars ale z tej tańszej półki a jeśli to nie zda egzaminu wolę przygotować się w przyszłości na komplet drugiej tapicerki bo i tak to wyjdzie taniej niż środki przeznaczone do skóry pół-anilinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest wstanie określić jakim rodzajem skóry jest VALCONA

Witam, a skąd wiedziałeś, że w twoim autku jest tego typu skóra?? Ja u siebie też mam tapicerkę skórzaną, ale zamówiłem środki pielęgnujące z firmy Lederzentrum.pl ( posiadają preparaty czyszczące i pielęgnujące z firmy ColourLock z Nowej Zelandii). Ta kobieta powiedziała mi, że zwykła skóra nie pochłania wody, a ta anilinowa tak. Nie użyłem jeszcze tych preparatów, ale ta moja tapicerka nie wygląda mi na jakiś mega ekskluzywny rodzaj skóry (w fotelach ma czarne boczki i ciemno szare środki,a w drzwiach boczki są całe czarne). Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może pomóc

A rodzaj tapicerki masz na wlepie książki serwisowej oraz w bagażniku kody rozszyfrujesz tutaj http://www.audiklub.org/wyposazenie.html kod od tapicerki masz nad kodami wyposażenia po prawej stronie, pół-anilina jest gładka na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie delikatniejszej skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...