Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] Kontrolka air bag nie gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oby, pojutrze robię lutowanko.. :rolleyes:[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 19:00_________________________________________________Panowie jestem załamany, :(wyrzuciłem tą żółtą kostkę, zlutowałem przewody, skasowałem błąd. I dalej to samo po przejechaniu kilkunastu kilometrów dalej zapala mi się kontrolka poduszek, :( :(. Już nie wiem gdzie szukać przyczyny, może nie tą co trzeba kostkę wyrzuciłem???

Opublikowano

Czy wyrzuciłeś kostkę czy kostki , zrób to w obu fotelach.

Opublikowano

Wtyczki_fotela.jpg

Wyrzuciłem tę żółtą kostkę. Ale poco w drugim fotelu mam wyrzucać, skoro wyrzuca mi błąd 588 to jest ewidentnie fotel kierowcy. Fotel kierowcy wyciągałem w celu naprawy maty grzewczej, I od tam tej pory zaczęły się problemy z tą cholerną poduszka. Skasuje błąd jest OK, a po przejechaniu kilkunastu kilometrów zapala się ponownie. Tak jakby po nagrzaniu się czegoś dopiero zapala się. Może uszkodziłem coś podczas rozbierania fotela. :slina: :slina: :slina:

Opublikowano

Próbuje znależć błąd 558 ale bez skutku czy to na pewno taki błąd pokazuje VAG :mysli:

Opublikowano

Z całym szacunkiem ale nie 558 tylko 588 źle przeczytałeś.

Dokładnie to mi wyskakuje:

Control Module Part Number: 8E0 959 655 J

Component and/or Version: Airbag 8.4EP 1002

Software Coding: 0010602

Work Shop Code: WSC 63251

1 Fault Found:

00588 - Airbag Igniter: Driver Side (N95)

001 - Upper Limit Exceeded – Intermittent

VAG-COM Version: Release 311.2-N

[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 19:24_________________________________________________Widzę że nikt nie jest w stanie mi pomóc, nie pojadę przecież do servisu i nie będę im napychał kieszeni :disgust:

Opublikowano

Miałem taki sam problem,wyciąłem kostke i polutowałem przewody . Od tamtej pory mam spokój.Wcześniej kilkakrotnie pryskałem sprayem do połączeń elektrycznych ale to pomagało na pare dni.Proponuje tak samo zrobić . Dodam że zrobiłem to w obu siedzeniach.

Opublikowano

Witam, dziś troszkę po testowałem ten błąd. Skasowałem go, ruszałem kostkami i przewodami pod fotelem obserwując czy się zaświeci kontrolka. Nie zaświeciła się. Potem zacząłem wykonywać obroty kierownicą, ZAŚWIECIŁA SIĘ. Zaobserwowałem że przy pełnym skręcie w lewo kontrolka zaświeca się. Czyli to raczej nie jest wina kostki pod fotelem tylko taśmy w kierownicy. Obstawiałem kostkę pod siedzeniem, bo po wyciągnięciu i włożeniu fotela( po naprawie maty grzewczej) zaczęły się problemy z zapalaniem się kontrolki AIRBAGA i błędem 00588. Natomiast w sierpniu dokładałem manetkę do odblokowania pełnego FIS-a i wtedy ściągałem kierownice, poduszkę i taśmę, ale potem złożyłem i było wszystko Ok. Myślicie że mogłem wtedy coś źle złożyć. ?? :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

Może taśma się przetarła i trzeba ją wymienić.Ale jeszcze sprawdż połączenia do taśmy przy kierownicy.

Opublikowano

Cześć koledzy. :hi:

Podpinam sie do tematu.

Wczoraj zaświeciła mi się kontrolka airbag, domyślając się że to jakiś błąd podjechałem do znajomego (mechanika) na komp. podłączył i zaczął kasowanie błędu. Skasować udało sie dopiero za 3 podejściem. Porozmawialiśmy jeszcze jakieś 15 min wracam do audi włączam zapłon a tu znów nie gaśnie airbag.

To co wyświetlił ł komp.: :wallbash:

wzrost oporności po stronie kierowcy i nr (chyba błędu) 217

Poratujcie [br]Dopisany: 16 Listopad 2010, 22:58_________________________________________________Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Opublikowano

Witam ja uporałem się ze swoim problemem, odkręciłem poduszkę, zdemontowałem taśmę, po przeczyszczałem styki, złożyłem i jak na razie wszystko jest Ok. Zobaczę jak długo.

A co do Twojego problemu, swego czasu na necie znalazłem taki opis problemu:

ZBYT MAŁA OPORNOŚĆ - trzeba zdjąć poduszkę, odpiąć żółtą kostkę 4 pinową z kierownicy, następnie igłą powadzić małą fioletową zaślepkę i podciągnąć (igłą najlepiej) wszystkie metalowe wsuwki tak żeby nie było luzu, żeby nie wychodziły, ja zalałem je kropelką. Z tego wynika ten błąd, że nie ma dobrego styku na pinach. Później skasowanie przez VAG i błąd już nie wróci.

ZBYT DUŻA OPORNOŚĆ - niestety trzeba wymienić taśmę poduszki, jest uszkodzona.

Opublikowano

Dokładnie coś takiego. Ale ja tutaj gdzieś na forum spotkałem się z tematem naprawy tasmy, zdjęcia z dokładnymi opisami krok po kroku jak się do tego zabrać. Poszukaj dobrze...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.