Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Problem z ładowaniem- żle dobrany alternator

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio zauwazyłem ze spada mi ładowanie po nagrzaniu sie silnika w upały, a mianowcie przy właczonej klimie ( went klimy na 1 biegu)+światła napiecie ładowania 13,65V bez świateł 13,8V, natomiast przy właczonej klimie ( went na 2 biegu) przy intensywnym chłodzeniu + światła napiecie mam 13,2V. Zaciekawiło mnie to i po sprawdzeniu kodów wyposazenia powinien byc alternator 90A a mam włozony 70A i to w serwisie w Niemczech był wymieniany jako "Austausch". Pytanie czy tak jezdzic dalej czy moze spróbowac wymienic reg napiecia na poczatek bo wymieniac cały altek to nie mam ochoty.

Opublikowano

Ostatnio zauwazyłem ze spada mi ładowanie po nagrzaniu sie silnika w upały, a mianowcie przy właczonej klimie ( went klimy na 1 biegu)+światła napiecie ładowania 13,65V bez świateł 13,8V, natomiast przy właczonej klimie ( went na 2 biegu) przy intensywnym chłodzeniu + światła napiecie mam 13,2V. Zaciekawiło mnie to i po sprawdzeniu kodów wyposazenia powinien byc alternator 90A a mam włozony 70A i to w serwisie w Niemczech był wymieniany jako "Austausch". Pytanie czy tak jezdzic dalej czy moze spróbowac wymienic reg napiecia na poczatek bo wymieniac cały altek to nie mam ochoty.

Jak silnik odpala i aku mierzysz po nocce postoju i trzyma 12,6 V to można by sobie wymianę darować od biedy. U mnie jak załącze klimę i jest mega goraco co na wolnych ładowanie spada nawwet do 12V po dodaniu gazu jest ok niecałe 14V
Opublikowano
  • Autor

U mnie min to 13,2 na wolnych obrotach aku mam nowy i nie ma problemu z odpalaniem wiec na razie odpuszcze

Opublikowano

A jak sprawdzasz rano samochód przed odpaleniem to ile jest na aku najlepiej jakby postał parę dni i wtedy zmierzyć.

Opublikowano
  • Autor

Napiecie jest ponad 12V ale zauwazyłem ze jezeli jest zimny silnik ładowanie jest ok nawet przy klimie dopiero jak sie mocno rozgrzeje silnik to wtedy lekko spada ładowanie.

Opublikowano

Napiecie jest ponad 12V ale zauwazyłem ze jezeli jest zimny silnik ładowanie jest ok nawet przy klimie dopiero jak sie mocno rozgrzeje silnik to wtedy lekko spada ładowanie.

Po pierwsze sprawdź napięcie ładowania bezpośrednio na alternatorze,wykluczysz spadki na instalacji.70A powinno bez problemu pociągnąć oczywiście o ile nie masz jakiegoś mega audio.Możesz sprawdzić długość szczotek i posprawdzać masy.Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.