Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z ładowaniem- żle dobrany alternator


wojtek26

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazyłem ze spada mi ładowanie po nagrzaniu sie silnika w upały, a mianowcie przy właczonej klimie ( went klimy na 1 biegu)+światła napiecie ładowania 13,65V bez świateł 13,8V, natomiast przy właczonej klimie ( went na 2 biegu) przy intensywnym chłodzeniu + światła napiecie mam 13,2V. Zaciekawiło mnie to i po sprawdzeniu kodów wyposazenia powinien byc alternator 90A a mam włozony 70A i to w serwisie w Niemczech był wymieniany jako "Austausch". Pytanie czy tak jezdzic dalej czy moze spróbowac wymienic reg napiecia na poczatek bo wymieniac cały altek to nie mam ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazyłem ze spada mi ładowanie po nagrzaniu sie silnika w upały, a mianowcie przy właczonej klimie ( went klimy na 1 biegu)+światła napiecie ładowania 13,65V bez świateł 13,8V, natomiast przy właczonej klimie ( went na 2 biegu) przy intensywnym chłodzeniu + światła napiecie mam 13,2V. Zaciekawiło mnie to i po sprawdzeniu kodów wyposazenia powinien byc alternator 90A a mam włozony 70A i to w serwisie w Niemczech był wymieniany jako "Austausch". Pytanie czy tak jezdzic dalej czy moze spróbowac wymienic reg napiecia na poczatek bo wymieniac cały altek to nie mam ochoty.

Jak silnik odpala i aku mierzysz po nocce postoju i trzyma 12,6 V to można by sobie wymianę darować od biedy. U mnie jak załącze klimę i jest mega goraco co na wolnych ładowanie spada nawwet do 12V po dodaniu gazu jest ok niecałe 14V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie min to 13,2 na wolnych obrotach aku mam nowy i nie ma problemu z odpalaniem wiec na razie odpuszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzasz rano samochód przed odpaleniem to ile jest na aku najlepiej jakby postał parę dni i wtedy zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jest ponad 12V ale zauwazyłem ze jezeli jest zimny silnik ładowanie jest ok nawet przy klimie dopiero jak sie mocno rozgrzeje silnik to wtedy lekko spada ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jest ponad 12V ale zauwazyłem ze jezeli jest zimny silnik ładowanie jest ok nawet przy klimie dopiero jak sie mocno rozgrzeje silnik to wtedy lekko spada ładowanie.

Po pierwsze sprawdź napięcie ładowania bezpośrednio na alternatorze,wykluczysz spadki na instalacji.70A powinno bez problemu pociągnąć oczywiście o ile nie masz jakiegoś mega audio.Możesz sprawdzić długość szczotek i posprawdzać masy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...