Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klimatronic nie dziala


platiniumm

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem ze nie dziala klimatyzacja jak ustawie na najnizsza temp. to caly czas leci cieple. sprezarka normalnie sie zalancza. do tego nie dziala mi sterowanie kierunku nawiewu leci tylko na szybe jak wlacze na dol to kontrolka sie zapala ale nic sie nie dzieje to samo jest na srodek. co moze sie dziac? pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak większość zaraz zaproponuje podłącz Vaga :mrgreen:

można nim zrobić test klimatronika (sprawdzić wszysko co sie wiąże z nadmuchem)

to że nie chłodzi to może brak czynnika,

to że nie masz nadmuchów na doł i środek to może silniczki coś sie zawiesiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis podpiolem komputer i wykazalo zero bledow powinno byc wszystko ok ale nie dziala potem pojechalem nabic gaz do ukladu i dziala tylko przez chwile jak odpale silnik na zimnym - a regolacja gdzie ma leciec nie dziala. nawet nie dziala regolacja cieple - zimne powietrze daje tylko cieple. regolacja sily nawiewu jest ok sam niewiem co moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli byłeś na kompie to fachowiec powinien zrobić test wyjść klinatronika

czyli sprawdzić czy działają wszelkie klapy/silniczki od sterowania nadmuchami

a z tego co piszesz wynika że nie działają

czyli ktoś kto sprawdzał nie przyłożył się do tematu

może zmień fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Kupilem swoje A4 i klima nie dzialala. Poza tym przy zmianie stopni temperatury slyszalem odlgos jakby zacinajacego sie odtwarzcza CD na porysowanej plycie czyli takie cykanie co 2 sekundy. Pojechalem do swojego serwisu no i diagnoza: padniete silniczki oraz air temperature pressure switch (nie wiem jak to na polski kolokwialny przetlyumaczyc). Zamowilem czesc z nich jako uzywane a czesc nowe, zaplacilem kupe kasy i co? i nic. Dalej nie dziala. Kolesie posrwadzali wszystko, nawet spreżarkę, i wszystko działa, tylko zimne nie chce lecieć. Wyrok: prawdopodobnie zepsuty climatronic tzn. jakis drucik sie poluzowal albo ulamal w srodku i nie załącza klimy. NO i teraz szukam uzywanego panelu bo placic 450 funtów za nowy mi sie nie widzi.

Być może masz ten sam problem?

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pojade jeszcze raz na komputer bo mam mozliwosc u kolegi i sprawdzimy jeszcze raz czy silowniki sprawdzimy ale tez mi sie wydaje ze jest padniete sterowanie bo jak je wyjelem to wyglada to tak jakby ktos je rozbierl nieumiejetnie i cos zepsol jutro powiem co jest po kompie

pozdrawiam lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeprowadzić test elementów wykonawczych i będzie wiadomo, czy któryś silniczek klapki powietrza nie działa. Jak tak to rozebrać, przeczyścić i jeszcze raz test elementów wykonawczych. Jeśli dalej nie działa to rozkręcić sterownik i sprawdzić luty. Wymiana steronika to ostateczność. Po sprawdzeniu lutów w sterowniku przeprowadzić ponownie kodowanie sterownika, bo może być źle zakodowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podobo jest jakas roznica pomiedzy dislem a benzynka ale nie wiem jaka cos w elektronice kupilem dzis sterownik i jest prawie ok

po kupieniu sterownika klimatyzacji (klimatronic) i zamontowaniu go okazalo sie ze wszystko dziala prucz wlacznika klimy i temp. pokazuje w farenchajtah czy ktos wie gdzie w wawie moge wmiare tanio przeprogramowac klime i zeby sie zalaczala

pozdrawiam lukasz

a i jeszcze jedno czy ktos ewentualnie wie jaki moze byc kod do przeprogramowania sterownika??

EDITED by Pikuś

uzywaj znakow interpunkcyjnych i nie zakladaj nowego tematu o tym samym.

Co do zmiany temp. to bylo na forum wiec poszukaj.

[ Dodano: 2006-07-18, 20:55 ]

ale chyba chodzi o co innego w wiadomosci czy nie ?

chcialem sie dowiedziec o podpiecie pod kompa i odpalenie klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skale na climatronicu zmieniasz naciskając recyrkuację i + od ustawiania temperatury. Jeśli masz auto sprzed 1998 r. to z tym silniczkiem 1.8T :mrgreen: kodowanie sterownika klimy ma mieć wartość 00040. Jak będzie poprawne kodowanie to powinna zacząć się załączać, pod warunkiem, że jest gaz w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzieki ale wesz moj elektryk probowal z tym kodem bo taki sam jest w leonie i nic - gaz jest bo 2 dni temu nabijalem. pozatym jak podlacze drugi sterownik to klima sie zalacza tylko regulacja na tantym mi padla wiec sam nie wiem co mam zrobic?

pozdrawiam lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...