Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ten procek w chorusie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko ponieważ zepsuło mi sie radio z mojej A4 standartowo co w tych modelach radia sie psuje (procesor) wyczytałem ze mozna procek podgrzac,ale nie wiem czym czy opalarką czy wystarczy suszarka i pytanie moje gdzie jest ten procek rozebrałem panel i nie wiem gdzie jest ten procek w panelu czy w srodku w radiu posyłam fotke prosze naprowadzcie mnie. :audi:

dsc00447yq3.jpg

Shot with D750i at 2007-07-31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek powinien byc w środku radia, tu masz foto story z tym że do radia concert (zapożyczone z A3-klub)

http://www.a3-club.net/forum/podgrzewanie-procesora-audi-concert-fotki--vt3247.html

a tu masz temat dośyć dobrze rozwinięty http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=52807&highlight=wygrzewanie+procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz trzeci raz podgrzewam zapalniczka. pomaga na ok 2 tygodnie. juz mam dosyc... :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tym podgrzewaniem,,,,

proponowałbym docisnąć mocno element do płytki drukowanej i poprawić wszystkie luty,

po czym sprawdzić czy działa,

dodam tylko że elementy wykonane z krzemu mają wytrzymałość temp do 150 C jeśli nie są właczone(jest to graniczna wartość dla elementów wykonanych w technologi krzemowej, powyżej zaczynają dziac sie cuda niewidy i mogą nastąpić nieodwracalne zmiany)

bezpieczną wartością jest 90 c góra 100 więc można by sie pokusić żeby postawić coś metalowego na nim co wcześniej gotowało sie we wrzątku

chociaż szczerze nie wiem o co chodzi z podgrzewaniem tego :)

do podgrzewania wydaje sie rozsądne użycie opalarki z odpowiednio uformowaną końcówką która ukierunkuje strumień gorącego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tym podgrzewaniem,,,,

proponowałbym docisnąć mocno element do płytki drukowanej i poprawić wszystkie luty,

po czym sprawdzić czy działa,

dodam tylko że elementy wykonane z krzemu mają wytrzymałość temp do 150 C jeśli nie są właczone(jest to graniczna wartość dla elementów wykonanych w technologi krzemowej, powyżej zaczynają dziac sie cuda niewidy i mogą nastąpić nieodwracalne zmiany)

bezpieczną wartością jest 90 c góra 100 więc można by sie pokusić żeby postawić coś metalowego na nim co wcześniej gotowało sie we wrzątku

chociaż szczerze nie wiem o co chodzi z podgrzewaniem tego :)

do podgrzewania wydaje sie rozsądne użycie opalarki z odpowiednio uformowaną końcówką która ukierunkuje strumień gorącego powietrza

e tam.MI jak zaczyna szwankowac to procek zostaje potraktowany zapalniczką i znowu rok spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wogóle rozważał wymianę tego scalaka?

Czy któryś z dobrych kolegów :hi:, który regularnie wygrzewa swój procek byłby tak dobry wrzucił jego symbol lub fotkę z czytelnym symbolem. Ja wolałbym wymienić na nowy i mieć spokój raz na zawsze, chyba, że jest to poprostu nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: o tym faktycznie nie pomyślałem, ale można by spróbować zciągnąć program ze starego lub poszukać w sieci? W końcu chyba niejest to chińszczyzna jednorazowego użytku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra nie warta świeczki, jesli masz dostęp do lutownicy na gorące powietrze to proponuje wygrzac całą płytke, minimalny nadmuch i likwidujemy zimne luty...

a co do grzania samego proca to tak jak pisalem wcześniej dobrze go docisnąć i wtedy lutować,

[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2007, 00:35 _________________________________________________można też spróbować podgrzać po przeciwległej stronie płytki jak jest dojście oczywiśćie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze myślę o zmianie radia albo naprawie tegoż. Na allegro jest do kupienia concert z takim opisem:

"ORYGINALNE RADIO

AUDI

CONCERT

STAN BDB

RADIO MA NOWY TYP PROCESORA W ZWIĄZKU Z TYM NIGDY NIE WYSTĄPI W NIM USTERKA ZWIĄZANA Z PROBLEMAMI Z REGULACJĄ GŁOŚNOŚCI !

RADIO PASUJE DO A3 , A4 , A6 , A8

RADIO POSIADA STEROWANIE ZMIENIARKĄ ( MAM TAKĄ NA INNEJ AUKCJI )

DO RADIA POSIADAM KOD ZABEZPIECZAJĘCY"

Skad zdobyc taki procek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...