Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kopci na czarno na wysokich obrotach


Szymonss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem to jak w opisie kopcenie na wyższych obrotach i obciążeniu np wyprzedzanie pod górkę. przeglądnąłem chyba cały dział silniki diesla i zawsze kiedy pojawia się "kopci na czarno", wszyscy piszą by problemu szukać w układzie dolotowym powietrza. Zgadzam się z tym ale zastanawia mnie kwestia innych podzespołów które również mogą powodować takie objawy. Mówię na przykład o końcówkach wtryskiwaczy czy gumkach zaworów które przy dużych przebiegach nadają się do wymiany, a nigdzie ani razu nie napotkałem takiego tematu. Proszę niech mnie ktoś oświeci w tym temacie bo dość mam czarnej chmury za sobą i ciągłych dolewek oleju(turbina była czyszczona)(tak filtr też mam czysty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma dziury w dolocie na 100% to - do sprawdzenia wtryski. kąt wtrysku ,dawka paliwa. moze byc tak ze ładuje w gary duzą dawe paliwa a turbina. jeśli praca paliwa jest prawidłowa to nie wyrabia z dostarczeniem powietrza turbulum- wytarty wirnik na stronie zimnej turbiny... jeśli widać drugi rząd łopatek na wirniku to to by było na 90% chyba ze przpływka żle liczy masę powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem problem! Zebrało mi się dziś na grzebanie przy aucie i przypadkiem zobaczyłem co dzieje się z moim kolektorem dolotowym.. otóż był tak zawalony sadzą że ciężko było tam wsadzić mały palec! Wyjąłem kolektor, wyczyściłem( załóżcie rękawiczki..),delikatnie wypaliłem resztki sadzy i gotowe. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Autko odżyło, zbiera się od samego dołu a przed chwilą Vectra 2.0L wąchała moje spaliny(nie mam kata:D) Na liczniku mam 235.000(chciałbym żeby tak było..) polecam wszystkim których przebiegi oscylują w tym przedziale, robota jest okropnie brudna i zajmuje ok 4 godziny ale naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...