Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Radio do 1300-1500zl


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje na dniach zakup jakiegos ciekawego radyjka do swojej :a4fan::) chcialbym zeby juz mi sluzyl na lata zebym nie musial zalowac jego zakupu :)

moglby mi ktos cos polecic?

przyczailem sie na PIONEER DEH-P88RS

deh-p88rsii_1_gallery.jpg

ale nie jestem do konca zdecydowany :)

szukam czegos co zagra dobrze narazie na seryjnych glosnikach ( 2x nokia przod + 2 gwizdki i 2x nokia tyl )

pozniej zamierzam dolozyc jakas mala skrzyneczke do bagaznika ( w tej chwili posiadam skrzyneczke na 25cm glosniku noname, gra dosyc ladnie pod wzmacniaczem domowym Diora ws354 i mam do niego wzmacniacz MC Hammer 1500 Mark II ale nie wiem czy bede montowal to czy kupie cos innego w pozniejszym czasie )

takze prosze o jakies typy :) aha, radio musi byc ladne, w koncu w audi musi sie ladnie prezentowac :)

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście gdybym zaczynał od radioodbiornika wybrałbym na pewno coś z alpinki np. w tej kasie http://www.allegro.pl/item1082660299_alpine_ida_x305_nowosc_extra_gratisy_pilot.html

a wracając do Twojego wyboru to radziłbym najpierw uporządkować głośniki i wzmacniacz a później godny plajer, bo w odwrotnej kolejności raczej kiepsko będzie :rolleyes:

radio za półtora kafala z 20 wattowymi głośnikami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta alpinka nie ma CD :F

poki co bedzie pod standardowymi glosniczkami :) za niecaly miesiac bede wymienial na jakies 16 na przod a do tylu chyba nic nie wstawie tylko sama skrzyneczke zostawie w bagazniku :) a chcialbym od radia zaczac bo w tej chwili moje nie ma nawet galki do podglaszania :|

ps. nie chodzi o waty ale zeby ladnie gralo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz być przyszłościowy :naughty::wink4::tongue4:

winylocd wychodzą z mody :polew:

a na poważnie to chciałem Ci tylko pokazać w jakiej marce bym wybierał

tak na szybko http://www.allegro.pl/item1082660284_alpine_cda_117ri_nowosc_2010_5_gratisow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie mialem alpinki, nigdy nie moglem sie przekonac do wygladu :) ale skoro mowisz ze warto to musze to przemyslec.

warto podlaczac w ogole do jakiegokolwiek nowego radia ten wzmacniacz ? McHammer 1500 MarkII ? czy tylko popsuje brzmienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie mialem alpinki, nigdy nie moglem sie przekonac do wygladu :) ale skoro mowisz ze warto to musze to przemyslec.

warto podlaczac w ogole do jakiegokolwiek nowego radia ten wzmacniacz ? McHammer 1500 MarkII ? czy tylko popsuje brzmienie ?

co do wyboru radia to dobrze by było, żebyś polatał po jakiś salonach i odsłuchał przed zakupem, a nie tak w ciemno, "bo kolega mówił, że alpinki spoko są", a "pionki fajne delfinki mają" :wink4:

co do Twojego wzmacniacza to w ogóle nie mam pojęcia co on gra, ale pod serie wystarczy Ci na razie samo radio, kupisz 16' to piec pod nie się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu sie zastanawialem czy od razu wstawiac ta skrzyneczke razem ze wzmacniaczek zeby troche bass wzmocnic, bo z tego co widzialem bagaznik mam wygluszony juz po poprzednim wlascicielu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz alpinkę to mam dużo lepszy model od tej co pokazał Iro. Radio to alpine ida-x001. Radio było jakiś czas używane, ale po sprzedaży samochodu zostało wyciągnięte i nie używane. Radio jest kuzyna i chciał 900zł. Naprewdę mogę ci polecić. A CD to przeszłość wg. mnie i warto szukać z USB. W a4 fajnie przeciągniesz przedłużkę do USB z tyłu radia do schowka nad radiem i jest elegancko :good:[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2010, 17:17_________________________________________________to jest to radio, oczywiście kolor niebiecki albo czerwony - opcja zmiany ;)

Alpine_head_unit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslimy :mysli:

poki co chyba przejade sie w tygodniu do MM albo innego RTVAGD na odsluch i pomacam te radyjka wszystkie :) Jak narazie najbardziej podoba mi sie ten pionek ale alpinki pewnie maja wieksze mozliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten pioneer co pokazales jest ok :good:

znam gosci co sie zajmuja zawodowo CA i mowili ze pioneer ma o wiele lepsze brzmienie niz alpine...(to jest ich zdanie)

a z tego zo rozumie to, Tobie zalezy na jakosci a nie ŁUP ŁUP :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten pioneer co pokazales jest ok :good:

znam gosci co sie zajmuja zawodowo CA i mowili ze pioneer ma o wiele lepsze brzmienie niz alpine...(to jest ich zdanie)

a z tego zo rozumie to, Tobie zalezy na jakosci a nie ŁUP ŁUP :evil:

nigdy tak nie było, np. 9812 :gwizdanie:

choć teraz mogło się to zmienić, nie odsłuchiwałem tych jednostek, ale i tak nie sądzę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem CI tak, Pionier będzie grał, ale odpowiednio tylko i wyłącznie z okablowaniem i dobrymi głośnikami pioniera, w przeciwnym, razie o dobrym brzmieniu zapomnij. A mówisz ze głośników nie rozbudowujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem CI tak, Pionier będzie grał, ale odpowiednio tylko i wyłącznie z okablowaniem i dobrymi głośnikami pioniera, w przeciwnym, razie o dobrym brzmieniu zapomnij.

Skąd taka teoria?

88rsII to bardzo fajna jednostka. Tym bardziej, że w stosunkowo niewielkim budżecie mamy radio z bardzo rozbudowanym prockiem na pokładzie.

Tylko pojawia się pytanie: Czy jest sens zakupu tak "zaawansowanej" jednostki, kiedy nasza wiedza ogranicza się do tzw. szybkiej wrzuty reszty komponentów?

Skoro masz 1300-1500 to zdecydowanie lepszym rozkładem gotówki jest opcja: jednostka - 450zł, głośniki 600zł, przygotowanie drzwi (blacha al, maty, ringi mdf) - 350zł.

Wyskrobać jeszcze 300zł i można poszukać mrv-t500, sonke xm-6020, xm-4020 itd.

Taki zestaw pozwoli nam już co nieco posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w Clarion, bardzo dobre radia, ale niektóre baardzo brzydkie :)

A alpina na prawde będzie grała lepiej od pioneera (mówie o muzyce troszke ambitniejszej od "ŁUP ŁUP" jak pisał kolega :decayed: ) ja jeżdżę w busie na całym zestawie Alpine włącznie z głośnikami i bardzo dobrze wszystko pracuje (nawet to ŁUP ŁUP - wysprzęglam wszystkich chłopców w Calibrach :polew: )[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2010, 08:46_________________________________________________A tak w ogóle to rysiuu ma 100% racji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem CI tak, Pionier będzie grał, ale odpowiednio tylko i wyłącznie z okablowaniem i dobrymi głośnikami pioniera, w przeciwnym, razie o dobrym brzmieniu zapomnij.

Skąd taka teoria?

88rsII to bardzo fajna jednostka. Tym bardziej, że w stosunkowo niewielkim budżecie mamy radio z bardzo rozbudowanym prockiem na pokładzie.

Tylko pojawia się pytanie: Czy jest sens zakupu tak "zaawansowanej" jednostki, kiedy nasza wiedza ogranicza się do tzw. szybkiej wrzuty reszty komponentów?

Skoro masz 1300-1500 to zdecydowanie lepszym rozkładem gotówki jest opcja: jednostka - 450zł, głośniki 600zł, przygotowanie drzwi (blacha al, maty, ringi mdf) - 350zł.

Wyskrobać jeszcze 300zł i można poszukać mrv-t500, sonke xm-6020, xm-4020 itd.

Taki zestaw pozwoli nam już co nieco posłuchać.

Słuchaj skoro koleś twierdzi że chce posłuchac na razie na ori głośnikach nokii to niech o tym zapomni bo będą one tylko p[ierdziec przy tym radyjku. Na jego miejścu bym zrobił tak jak ty piszesz tzn. z wymianą głośników i okablowania wtedy to radyjko dostanie kopa i będzię miło posłuchać, to jest moje zdanie a jak zrobi to już jego sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec jakie glosniczki moge kupic na przod razem z radiem do 1300zl ? zalezaloby mi na 165mm na przod...

:szukaj:[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2010, 00:59_________________________________________________

rysiuu...wykład dał jak należy :good:

daj mu cukierka za to :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srutu tu tu tu! Większość osób się wypowiada nie mając zielonego pojęcia! Nie ma sensu kupować jednostki za 1,3 kzł jeżeli zostaje seria. (drożej nie znaczy lepiej!) Rysiu dobrze prawi, lepiej poszukać po używkach (kupić dobrego poczciwego Decka np clarion alpine), do tego jakąś V12stkę bądź DAPa, XM'a i nowe głośniki na przód oraz maty i porządnie zainstalować ,,przód". Jeżeli chodzi o same radio to bralbym pod uwage Alpine 9835.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...