Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Początek projektu CA


Sqizzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w czasie urlopu mam zamiar poskładać do kupy CarAudio. Mam jednak kilka pytań do kolegów którzy robili już CA w b5 sedan.

Głównie chodzi o długości kabli. Na alledrogo są zestawy kabli w których długość kabla zasilającego to 5m, tak na moje oko chcąc puścić kable przez ECU następnie pod progiem to 5 metrów może być mało.

Ile kabla wyszło u was?

Kable sygnałowe mają przeważnie 5m, jednak ja znalazłem kabel 4RCA (bo takiego potrzebuję) o długości 4,5 metra, wystarczy z radia przez próg do bagażnika?

Dodatkowo pytanie o samą rozbiórkę progów. Czy trzeba na słupku środkowym rozbierać od samej góry plastiki żeby zdjąć ten plastik progowy? Na co on jest montowany na śruby czy zatrzaskowy?

Aaaa i kolejne ważne pytanie, czy w miejsce oryginalnych tweeterów wejdą inne o średnicy 40mm. Mógłby ktoś zmierzyć otwór na tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 metrów starczy spokojnie (zobacz w moim temacie w dziale projekty)

4,5m sygnałowego starczy jeżeli piece będą tuż za siedzeniemia (ja mam 5-metrowe i jest spory zapas)

Miejsce jest na tweetery z kopułką 25mm

Wzmacniacz ma być zamontowany na spodzie tylnej półki.

W Vibe Black Air 6 tweetery mają 40mm. Ciekawe ile rzeźby będzie trzeba zrobić żeby je tam wepchnąć. I tu ponawiam moją prośbę aby ktoś zmierzył te otwory na tweetery

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy takie dystanse będą pasować

1. http://www.allegro.pl/item1069672183_dystanse_glosnikowe_audi_a3_a4_165_drzwi_przod.html

2. http://www.allegro.pl/item1063603501_dystanse_mdf_audi_a3_a4_drzwi_przod_tyl_warszawa.html

Wiadomo że trzeba będzie je troszkę przerobić, lecz głównie chodzi o te mocowania, przy których będzie mniej problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaczynasz robotę, to jaki problem zrzucić jeden boczek i zmierzyć czy tweetersy pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że pod blokiem tego nie zrobie i nie mam czasu w dzień.

Co sądzisz o tym kablu, bo widzę w podpisie że zajmujesz się CA, macie kable 20mm2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20'tke CCA i OFC, na metry i w zestawie.

O kablu już napisał Dzejms.

Nie pamiętam już czy trzeba zrzucać środkowy słupek, żeby zdemontować próg. Wiem, że nawet z demontażem tego elementu niema żadnego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak bardzo chcesz pchać te tweetery w seryjne miejsca? Nie lepiej już wykonać słupki. Roboty dużo nie ma a satysfakcja gwarantowana! Jeżeli chodzi o kabel to weź lepiej grubszy, zawsze będziesz miał zapas jak dojdzie Ci drugi piec, wtedy dasz rozdzielacz i nie będziesz musial przeprowadzac drugi raz kabli. Proponuję 35mm a jak nie to min. 20mm (10mm się nie opłaca)

Jeżeli ma być piec na spodzie tylnej półki to weź lepiej 5m aby go ładnie pochować i puścić boczkiem (żeby nie wisiał jak psu jajca)

Co do dystansów, te co podałeś będziesz musiał ogolić i to dość solidnie (są za grube i jeżeli nie będziesz wysuwał wooferów przed tapicerkę to będzie haczyć o tapicerkę a tego nie chcemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że będę je musiał odchudzić, ale chodzi mi o te mocowania czy do stelażu drzwi będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam,

gdzieś na forum wyczytałem informację, którym progiem najlepiej iść kablem zasilającym a którym sygnałówką, tylko teraz nie mogę tego znaleźć :> :> :> Możecie mi przypomnieć którym progiem puścić zasilający, bo robię troszkę zabudowy i muszę wiedzieć jak ułożyć wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewym lepiej bo masz dobre przejście od kompa ale z prawej będzie krócej bo aku jest z prawej ale nie wiem jak z puszczeniem do kabiny.

Nie o to mi chodziło :>

Kabel sygnałowy musi iść oddzielnie od kabli zasilających. Którym progiem puścić kabel sygnałowy (który próg ma mniej kabli) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma różnicy który próg ma mniej kabli, musi iść przeciwnym progiem niż zasilanie i to wszystko, a głośnikowe dobrze jest puścić środkiem.[br]

Mam rozumieć, że przy układaniu przewodów sygnałowych i głośnikowych bierzemy pod uwagę tylko przewód/przewody zasilający/zasilające wzmacniacz/wzmacniacze ? Pozostała instalacja nas nie interesuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej puścić kabel sygnalowy z głośnikowymi jednym progiem (prawym) a zasilający oddzielnie (lewym progiem) ? zgadza się?

nie będzie zakłóceń przy puszczeniu jednym progiem sygnałówki i głośnikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...