Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niezrozumiała instalacja audio!!!!????


neo61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Autko to Audi A4 97' Sedan.

W moim autku oryginalne radio wymieniłem na Pioneera.Udało mi się po swojemu to wszystko połączyć bo żadnej przejściówki nie znalazłem.

Problem w tym,że sam już nie wiem jak to połączyłem.

Przednie głośniki bezproblemowo, po dwa przewody.

Ale tył-jakaś porażka.

Okazuje się ,że tylne głosniki sa chyba dwudrożne i na oryginalnym wzmacniaczu.Jakies dodatkowe przewody , na które musiałem puścić zasilane, bez tego nie grało wogóle!!

Tak,że udalo się i wszystkie głośniki graja w stero.

Tyle,że nie daje rady tak radia ustwić ,żeby to wszystko ładnie grało.

Dodatkowo w baagażniku mam Subwoofer aktywny.I nie mam pojęcia jak to inaczej podłączyć, albo jak ustawić radio,żeby możnabyło zrobić jakoś głlosniej i to rało.!!!!

Limit na radiu mam 35 a przy 18 tylne głośniki daja piekny bas, ale trzeszczą wysokie tony, jak ściszę wysokie troche w radiu to znowu nie ma efektu utworu.

Próbowałem faderem dać na przód mocniej, żeby przód grało wysokie a tył basy, ale wtedy tył już takiego basu nie daje.

Nie mam pojęcia jak to grało jak było oryginalnie.

Dodam ,że oryginalne radio było tylko podpiete na przednie głośniki, tył był odpiety.Nie mam pojęcia dlaczego.

Ogolnie głosniki nie sa na pewno przedmuchane, i ostatnia rzecz jaką zauważyłem to że tylne głosniki bardzo szybko się zgłaśniają, może w tym jest problem??

Na normalnych głosnikach bez jakiś śmiesznych przewodów dodatkowych, głosnośc rosła wstopniowo, a tutaj skok od 10-15 w skali radia jest kolosalny.

Ma ktoś może jakiś schemat, albo doświadczenie życiowe i może sie podzielić??

Przewodów miliona a podłączałem intuicyjnie:)

Pozdr

neo61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tubie z tyłu czy masz nokię czy bose... bo jeśli bose to trzeba przejściówkę z radia do głośników nabyć... gdzieś mi się rzuciło że są takie przejściówki do bose. Jeśli masz bose i kombinowałeś z wtyczkami i kabelkami... może udało ci się cosik odpalić ale to chyba nie będzie grać tak jak powinno... chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest Nokia.

Jeśli jest Nokia to jak???

Pozdr[br]Dopisany: 07 Sierpień 2007, 15:22 _________________________________________________Ok

Zrobiłem tak

Na przód załozyłem dwie nowe trzydrożne 13 Kenwood,

A tyl odłączyłem od tego śmiesznego wzmacniacza Nokii a podpiąłem normalnie do radia.

Plus Aktywny sub w bagażniku.

I muszę powiedzec ,że różnica kolosalna.

Głosność rośnie proporcjonalnie, i nic nie trzeszczy, tylko gra jak malina.

I o to chodziło właśnie.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ori radio daje sygnał wzmocniony tylko na przednie głośniki, ponieważ są to głośniki pasywne (tzn. grają pod tym sygnałem który mają z radia), a tylne głośniki są głośnikami aktywnymi i mają osobne wzmacniacze tzn. że radio daje tylko sygnał nie wzmocniony i dopiero wzmacniacze przy głośnikach odpowiednio wzmacniają sygnał i podają go na głośniki, dlatego trzeba było podać osobne zasilanie na wzmacniacze inaczej by nie grało wogólę.

Dlatego jak się wymienia radio z ori na jakieś inne trzeba sobie sprawdzić co się ma i najwyżej dokupić głośniki i zmienić te co się ma, albo ich nie podłączać albo ostatnie wyjście podać napięcie na wzmacniacze do głośników i męczyć się z problemami jak to pisał neo61.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 14 Sierpień 2007, 15:49 _________________________________________________Gdy kupujemy nowe radio nie ori to najlepiej instalacje do głośników jest pociągnąć na nowo, ale wszystko to zależy od użytkownika i jego możliwości finansowych i manualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...