Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem ze stacyjką


rici100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem w moim audi, ale zaczne od poczatku.

W niedziele rano odpalilem auto i po dojechaniu do skrzyzowania wlaczam kierunek i zorientowalem sie ze nie dziala bo nie bylo slychac charakterystycznego cykania patrze na deske i zobaczylem ze nic sie nie swieci (wczesniej nie zwrocilem uwagi a to pewnie przez to ze slonce swiecilo i nie bylo dokladnie widac dopiero po blizszym przyjrzeniu sie). Mysle sobie a zgasze auto i zapale raz jeszcze ale cos mnie tknelo zeby zawrocic i zgasic samochod pod domem. Po zgaszeniu samochodu i w momencie gdy chcialem wyciagnac kluczyk ze stacyjki okazalo sie to nie mozliwe. Wiec spobowalem go zapalic i rowniez okazalo sie ze jest to nie mozliwe bo po przekreceniu kluczykiem samochod automatycznie gasl, co prawda samochod chodzi gdy przekrece kluczyk na maksa i go trzymam, ale gdy tylko puszcze momentalnie gasnie, ale nie chce tak robic bo obawiam sie ze moge spalic rozrusznik.

co mnie jeszce dziwi to fakt ze gdy przekrece raz kluczk nic sie nie dzieje, drugi raz rowniez nic nie swieci dopiero gdy przekrece do polowy trzeciego stopnia zapalaja sie kontrolki a gdy do konca auto probuje zapalic.

Wczoraj rano udalo mi sie kluczyk wyciagnac i zauwazylem ze po wyciagnieciu nie dziala blokada kierownicy, oraz ze w stacyjce nie opadla ta blaszka ktora zamyka stacyjke.

aaa i jeszcze jedno gdy chcialem wsadzis ponownie kluczyk to bylo to rowniez nie mozliwe, dopiero po paru probach przekrecaniu kluczykiem w prawo lewo, na dol na gore udalo sie wsadzic i teraz moge juz wsadzac kluczyk i wyciagac ale samochod dalej nie pali.

wiecie co moze byc tego przyczyna?

samochod to audi a4 '97 rok. 1.8 benzyna w automacie.

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosta do wymiany u taty w AFN-ie było podobnie, wymiana kostki rozwiązała sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz na forum ,wymiana kostki stacyjki. przeczytaj to http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=search2

Dodam że ostatnio zmieniałem ją w B5 ale nie odkręcałem Air Bag .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie wyciagnac kostke od stacyjki i jest lekko nadlamana, jutro pojde do sklepu kupic. a mam jeszcze pytanie czy przypadkiem moze sie okazac ze moze byc cos jeszcze bo na innych forach czytalem ze moze byc jeszcze awaria imoblilajzera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał problem z immo to myślę że kontrolka na desce świeciła by się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...