Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Po wymianie wahaczy i przegubu świecąca kontrolka ASR,ABS i czerwony wykrzyknik


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Po wymianie kompletu wahaczy i przegubu zewnętrznego zaświeciły się żółte kontrolki ABS, ASR i na FIS-ie czerwony wykrzyknik w kółku w półokrągłych nawiasach.

Sprawdzałem płyn hamulcowy i jest OK. Co sugerujecie tak na szybko bo do VAG-a podepnę dopiero w poniedziałek ??

Odpięty przewód do czujnika zużycia klocków czy coś nie tak z czujnikiem ABS ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik absu moze byc, za blisko lub za daleko tarczy na przegubie. mocno waliles w zwrotnice zeby wyciagnac wahacze? mogl przy waleniu ktorys,albo sie przestawic,albo uszkodzic, chyba,ze wyciagales te czujniki(ja nie moglem, to odpialem poprostu wtyczke) to teraz musisz ustalic ich odpowiednia odległość. napewno jest cos z czujnikami, kombinuj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki wyżej opisany komunikat wyłączy samoistnie się po ustaniu przyczyny jego wystąpinia czy jest zapisywany w sterowniku i trzeba wykasować go VAG-iem.

Chodzi mi o to czy podczas naprawy mogło się coś chwilowo rozłączyć i zapisał się błąd i mimo tego, że obecnie wszystko jest w porządku nadal będzie świecić ten komunikat do czasu wykasowania go VAG-iem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ziagnozowany błąd 00283. Po wykasowaniu wraca przy pierwszym naciśnięciu hamulca ale tylko podczas jazdy ( nie postoju) :

00283 - Czujnik koła ABS lewy przód - G47, Sygnał prędkości kół ABS #1 (lewy przód) zakres / działanie - G47

Czyli co radzicie - może być wypięta jakaś wtyczka,jakieś przesunięcie czy to już napewno czujnik ABS do wymiany ?? Gdzie znajdę tej czujnik ?? Może macie jakieś zdjęcia . Co należy zdemontować aby wymienić ten czujnik ABS ??

PS . przegub wymieniany był prawy, a błąd jest z lewego czujnika ABS więc wykluczam żle dobrany lub założony przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, powiedz mi prosze, przy wymianie wahaczy z tej lewej strony, mocno waliles w zwrotnice zeby wyciagnać wahacze dolne? bardzo czesto od walenia w zwrotnice mlotkiem czujnik absu albo sie przesuwa,lub nawet ulega uszkodzeniu, stawialbym na to pierwsze. ja u siebie tez niedawno wymienialem wahacze i lozyska, myslalem,ze bede musial wyciagnac czujnik i probowalem to zrobic, lecz u mnie czujniki absu sa tak mocno zapieczone, ze za chu** bym ich nie wyciagnal. dobrze,ze wystarczylo na koncu kabelka od czujnika wypiąć wtyczke.

pamietaj,ze teraz abs u Ciebie nie dziala!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co muszę zdemontować żeby sprawdzić czy nie przesunął się ten czujnik ABS -u ??? Gdzie on dokładnie się znajduje i jak się do niego dobrać ???

Mam kanał więc mógłbym coś pogrzebać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik absu jest w zwrotnicy, do zwrotnicy sa zamontowane wahacze oraz piasta z tarcza :) czujnik znajdziesz po kablu, bo tylko jeden tam idzie:)pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już mi się wszystko rozjaśniła - odkręciłem lewe koło, popsikałem na czujnik WD40 i po kilku minutach zacząłem ruszać końcówkami, a szczególnie tą która idzie do zwrotnicy przy przegubie. Ustawiłem tę końcówkę w takiej pozycji jaka jest w prawym kole. Kontrolki nadal świeciły ale po podłączeniu do VAG-a i wykasowaniu błędu zgasły.

Przejechałem się samochodem hamując co jakiś czas i narazie na liczniku kontrolki milczą. Mam nadzieję, że nie zaświecą. Chyba wyszło tak, że była zła pozycja tego czujnika, poprostu był 1-2cm przesunięty.

Narazie wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzisz, jak dales rade reka go ustawiac to u Ciebie ładnie musial latać. u mnie zapieczony na amen. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...