Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Silnik hałasuje


Gsobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w googlech to nie sztuka znaleźć. Ja pytam o sprawdzony i w miarę tani serwis.

---------- Post dopisany 23-10-2012 at 08:11 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2012 at 08:55 ----------

Właśnie jestem po zaglądnięciu pod pokrywę zaworów. Okazało się że jeden brok a po naszemu zaślepka z pierwszego wałka/"konika" (tak to nazywam) napędzającego pompowtyski od tylnej strony wysunęła się i oparła o drugi. Nie wypadła całkiem bo miała za mało miejsca. Przerwa pomiędzy dwoma zestawami "koników" to około 5mm i właśnie to nie pozwoliło na wysunięcie całkowite broka. Poodkręcałem "koniki", dobiłem wysuniętego broka i wszystkie profilakrycznie zapunktowałem. Zamontowałem wszystko i na razie jest OK. Zobaczymy dalej. Dodam że wałem rozrządu nie wygląda najgorzej. Najbardziej podtarka jest krzywka na pierwszym cylindrze ale ta do napędu pompowtrysku. Zaworowe w miarę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby przyczyną tak nasilonego hałasowania które wcześniej opisałeś był tylko wysunięty brok, ale oby dobrze się to zakończyło i hałasowanie nie nastało ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak więc zaczynam się rozgglądać za nowym. Przy okazji zrobię pewnie rozrząd bo już mam 220 000 na blacie.

P.S.

Na razie droga do pracy i z powrotem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwyższy czas na zmianę rozrządu bo pewnie miał zmieniany przy 120 kkm o ile był serwisowany w ASO. Za wymianę rozrządu zapłacisz symbolicznie bo przy wymianie wałka i tak trzeba go ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że serwisowany w ASO. Tak jak piszesz rozrząd zrobię napewno bo wymina była przy 120 000. Ale jak to zaczynam liczyć to mnie to przeraża. Jeszcze przy okazji DPF-a by pasowało wykastrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...