Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Fabryczne radio brak zasilania ze stacyjki


Jarek_Re

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem związany z zasilaniem radia. Posiadam fabryczne radio audi jednak to radio sam montowałem. Kiedy kupiłem samochód nie miałem w nim radia, aczkolwiek instalacja pod nie była. Kostka, którą mam ma tylko 4 kable. Jeden to masa, drugi to prąd stały, trzeci podświetlanie radia a czwarty idzie do wzmacniacza anteny. Radio które mam potrzebuje w sumie 3 plusów, wiec rozdzieliłem ten jeden plus na 3 i radio w sumie od 2 lat chodzi bez problemów, tyle właśnie, że za każdym razem muszę je włączać i wyłączać. Chciałem wiec pociągnąć kabel od bezpieczników, żeby radio włączało się po przekręceniu stacyjki. Wziąłem wiec czujkę i szukałem takiego prądu ze stacyjki. Znalazłem wiele miejsc gdzie można by się wpiąć, ale tu jest właśnie problem. Mianowicie prąd w tych miejscach niknie zaraz po zagaszeniu silnika, gdy kluczyk jest w pozycji 0. Ja chciałbym natomiast żeby było tak jak jest w większości samochodach, czyli prąd znika po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, po to aby na postoju można było tez słuchać radia. Stąd moje pytanie, skąd mogę taki kabel do radia pociągną? Widziałem że ten temat na forum był nie raz poruszany, jednak nie znalazłem na moje pytanie nigdzie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to fabryczna delta. Problem już rozwiązałem. Zasilenie ze stacyjki pociągnąłem ze świateł awaryjnych (oczywiście bezpiecznik zamontowałem na tym kablu). Teraz już jak odpalam i gaszę auto to radio się włącza i wyłącza. Jeżeli nie ma kluczyka w stacyjce to radio można uruchomić poprzez normalne wciśnięcie potencjometru. Pozostaje jeszcze tylko kwestia uruchomienia głośników z tyłu. W aucie są fabryczne głośniki ale sadze ze są pasywne, gdyż wszystkie podłączenia są w brązowej kostce.Nie ma w instalacji tej żółtej mini kostki. Z tego co czytałem musiałbym zamontować jakiś wzmacniacz i dorobić ta żółtą mini kostkę, bo właśnie w tej kostce jest sterowanie tylnimi głośnikami z radia. Chyba że jest jakiś łatwiejszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...