Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jest sens chipować fure z wyprutym dociskiem/dwumasem?


Tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje jechać na chipa do dynosoftu, tyle, że mam kilka problemów z furą i nie wiem czy jest sens.. Ogólnie jakieś 8 miesięcy temu zaczął mi samochód sporadycznie szarpać na pierwszym biegu, jak ruszałem. Nauczyłem się ruszać praktycznie bez gazu lub z obrotów ~1200 i szarpanie ustało :) czekałem, aż zacznie mi się ślizgać sprzęgło, żeby wymienić komplet. Minęła kupa czasu, a sprzęgło wciąż nie zaczęło się ślizgać.. Myślałem, że szarpanie też przeszło, ale jak np. ostatnio dałem samochód bratu, który ruszał z wyższych obrotów (bo nie był przyzwyczajony) to szarpanie wróciło i to ze zdwojoną siłą. Ale jak za kierownice usiadłem ja i zacząłem ruszać po swojemu, to znowu jest wszystkie w porządku. Powiem tylko jeszcze, że przy szybkim przyspieszaniu z niższych obrotów, delikatnie czuć mrowienie.

Ale problem jest taki, że to praktycznie dotyczy to tylko ruszania, więc nie powinno być problemu z czipowaniem (chyba, że po wgraniu softu, magicznie zacznie się ślizgać sprzęgło). Ponadto, kumpel stwierdził, że przy odpalaniu trochę zatrzęsie budą, więc chyba mam delikatnie złe kąty wtrysków.

Panowie co mam z tym zrobić? Jechać twardo na chipa czy to nie ma żadnego sensu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co mam z tym zrobić? Jechać twardo na chipa czy to nie ma żadnego sensu?

powiem ci to co ci pewnie powie tuner , naprwa fure i dopiero sie baw w chipy , a buda ci telepie nie przez kat tylko przez wyrabany dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba tak zrobię, bo mam teraz czas i trochę kasy odłożone :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...