Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy to koniec przepływomierza?


baraka

Rekomendowane odpowiedzi

witam.to ze przeplywka moze wplywac na moc silnika i osiagow to wiemy wszyscy :hi: czy ktos mogl by rzucic okiem na logi dyn z mojej przeplywki gdyz na diagnostyce sie dowiedzialem ze wartosci sa zanizone ale wole sie upewnic przed wymiana.auto ma mula i i juz koncza mi sie pomysly.wszystkie czujniki oscyloskopem sprawdzone.sprezanie3.5 na cylindrach,cisnienie pompy paliwa 3.5 bara czyli ponoc bardzo dobrze..wiec teraz chce sie upewnic co do przeplywki.czy wartosc 86g/s to troche nie za malo przy 5100obr/min?? bo np Przyjmuje się, że przepływomierz "zdrowego", seryjnego, 150-konnego silnika 1.8T, przy w pełni otwartej przepustnicy wskazuje 120 [g/s] (+/- 5%) przy 5000 obr/min. W silniku po standardowym programie może osiągać wartości dochodzące do 160-170 [g/s] w okolicy czerwonego pola. a jak ma byc w moim 1.6.

o to log

http://vaglog.rtnet.pl/overbreaker_17742.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo ,każda przepływka musi pokazywać około 80% nominalnej mocy auta,o ile trzyma serię-w Twoim przypadku powinno pokazywać 80 g/s i tak jest- :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece maja 8 tys.kola normalnie sie kreca na podnosniku..z tym paskiem chyba jest ok bo jakby przeskoczyl.to chyba byly by trudnosci z odpaleniem.a on lapie odrazu..pompa daje fabryczne cisnienie.filtr paliwa wymieniony wczoraj..takze juz sie lapie czego moge poniewaz po odpieciu aku wszystko wraca do normy na jedna przejazdzke.wtedy chce zrywac asfalt kolami..czujniki posprawdzane.cos mi chyba oglupia ecu i on nalapie zlych odczytow z czegos tam i ustawia sie tak jak mu jest lepiej pracowac.zadnych bledow na vagu..uklad zaplonowy wymieniony caly oprocz cewki..wyprzedzenie zaplonu 12 stopni na jalowym biegu,zawory chyba ok bo nieslysze zeby graly..wiec to wina mechaniczna skoro silnik i odczyty z oscyloskopu sa ok.silnik w bardzo dobrej kondycji mechanik stwierdzil.sprezanie wspaniale..teraz zaczynam sie zastanawiac nad zatkanym wydechem bo np na wolnych obrotach slysze jakies detonacje w ukladzie ,delikatne"buh,buh,buh"..a jak nie to moze wstryski sa przytkane ale boje sie wlac jakiegokolwiek STP bo on moze wypalic cos za duzo i moze wiecej zaszkodzic niz pomoc.ale gdyby bylo cos walniete to odrazu bylby "mul".a jednak po odpieciu aku pare km jest doslownie pocisk,i badz tu madry czlowieku..chyba nadchodzi czas kiedy powiem sobie dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle kolego, ze zrob LOGI z przeplywki, bo to co opisujesz to bardzo typowe, po "resecie" ECU po przejechaniu paru KM komp. dostaje odczyty z przeplywomierza, gdzie masa powietrza jest blednie interpretowana, no i silnik inaczej dobiera mieszanke (nie zauwazyles zwiekszonego zuzycia paliwa?)

Wtryski moza wyciagnac i czyscic, jest o tym sporo na necie i na forum.

Moze to byc katalizator, (ale VAG sondy lambda bylby przydatny) wiem, ze ludzie wycinaja stare, ale proponuje poszukac kogos, ktos sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda wymieniana 2 tyg temu,bo palilo za duzo..teraz jest roznica w spalaniu.tez wlasnie mysle o przeplywce..wczoraj odpiolem ja na zapalonym silniku i co..dalo sie dalej jechac.jedynie na wolnych obrotach auto dostawalo czkawki na moment ale potem sie normowalo.co do czyszczenia wtryskow wiem ze by sie to przydalo,zastanawiam sie czy nie jechac na taka maszyne "deltatech" http://www.dte.com.pl/index.php?id=inm6u .maja tak w jasle.katalizator byl sprawdzany pare miechow temu.mialem go zamiar wywalic ale po zdemontowaniu auto dostalo brzmienia poloneza wiec wstawiono mi go spowrotem..byl czysty,bylo widac "niebo"PS przeplywka z 95 roku czyli fabryczna..co wy na to??juz czas na nia??[br]Dopisany: 18 Lipiec 2010, 10:51_________________________________________________ile tys przebiegu wytrzymuje przeplywka..jakie sa dane fabryczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys wyczytalem, ze nie ma jakiejs "granicy wieku" dla przeplywomierzy, ale jakosc powietrza ktroe przez niego przechodzi ma ogromny wplyw na jego zywotnosc (czeste wymiany filtrow powietrza, czyszczenie obudowy filtra moglyby pomoc wydluzyc poprawne funkcjonowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak kupilem auto to filter byl w strasznym stanie :confused4: rok temu to bylo..dzis bawiac sie polskim vagiem zauwazylem ze wartos powietrza zasysanego na jalowym wacha sie w granicy 3.5g/s a po dodaniu gazu spada do 2,5..chyba powinno byc odwrotnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oskaritto

no jak kupilem auto to filter byl w strasznym stanie :confused4: rok temu to bylo..dzis bawiac sie polskim vagiem zauwazylem ze wartos powietrza zasysanego na jalowym wacha sie w granicy 3.5g/s a po dodaniu gazu spada do 2,5..chyba powinno byc odwrotnie.

ja obstawiam ktoras cewke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak kupilem auto to filter byl w strasznym stanie :confused4: rok temu to bylo..dzis bawiac sie polskim vagiem zauwazylem ze wartos powietrza zasysanego na jalowym wacha sie w granicy 3.5g/s a po dodaniu gazu spada do 2,5..chyba powinno byc odwrotnie.

ja obstawiam ktoras cewke

w ADP jest jedna.byla sprawdzan i jest ok.kable kopolka palec tez sa nowe..na vagu 311 dzisiaj obserwowalem przeplywke..specjalnie zatkalem wlot powietrza szmata,i dalej pokazywalo takie same dane jak przed zatkaniem.. i silnik wogule sie niemulil ani obroty niespadly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak odepne to.po jakiejs minucie silnik zaczyna kaszlec na wolnych,tak jakby zaraz mial zgasnac ale nierobi tego.a po jakis 5 sekundach wraca na normalne obroty i trzyma.a w naciskaniu na gaz praktycznie zadnej roznicy niema.zbiera sie prawie tak samo jak z podpieta..a jak sie jezdzi z odpieta to niewiem bo odpinalem w garazu.wrzucam logi z dzisiaj

http://vaglog.rtnet.pl/overbreaker_18054.html

na moje oko wyraznie widac ze przeplywka zaniza i przez to wariuje tez dawka paliwa i przez to auto nie osiaga mocy,ale niech zuca okiem znawcy.ja sie nieznam ale widze ze cos ta przeplywka zle mierzy. bo np spada 30g/s na 27g/s a obroty rosna..te pierwsze troche niewyszly bo musialem zwolnic ale te nizej sa poprawne z godz 12.04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...